Reklama

čtvrtek 7. listopadu 2013

Občanská společnost podle Jana Kellera


Zbyněk Fiala
7. 11. 2013

Čím to je, že moderní liberální levice hovoří jazykem, který je k nerozeznání od jazyka neoliberálů? Vystupuje proti silnému státu, stranám, organizovanosti, hájí svobody autonomního individua - a ve volbách hlasuje sama proti sobě. Zabývala se tím kritická analýza občanské společnosti a sociálních hnutí od sociologa Jana Kellera, která byla jedním z vrcholů pražské konference o revoluci a transformaci. Na ohlédnutí za čtvrtstoletím od roku 1989 se sešla významná česká a slovenská vědecká pracoviště.

úterý 5. listopadu 2013

Zbořil: Sobotka vrátil do Česka krvavá padesátá léta

Zdeněk Zbořil,politolog
První zprávy
5. 11. 2013

Po mizerném výsledku v předčasných volbách sáhl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka po zákeřné taktice a snaží se ze všech sil odpoutat pozornost od ztráty velkého počtu voličů. Svůj neúspěch proto zahalil do maskovací mlhy.

Zeman promluvil o schůzce v Lánech. Použil slova starého Jiřího Dienstbiera

Parlamentní listy z deníku Právo
5. 11. 2013 
Konečně se dovídáme, co si o lánské schůzce myslí prezident Miloš Zeman. Pokládá za „poněkud komické“, že ji účastníci z ČSSD tajili, alespoň právě toto řekl v rozhovoru pro deník Právo. Zeman také potvrdil, že pověří sestavením vlády politika, kterého mu sociální demokracie doporučí.

pondělí 4. listopadu 2013

Co chybí předvolebním kampaním ČSSD

Adam Votruba
4. 11. 2013

ČSSD měla v předvolební kampani prakticky jediné heslo: „Prosadíme dobře fungující stát.“ Po letech vládnutí pravice, kvůli jejímž reformám začal selhávat stát v poskytování svých základních funkcí, nebylo až tak špatné. Bylo to však trochu málo.

neděle 3. listopadu 2013

Řeči o chystaném puči v ČSSD nechápu.

Oskar Krejčí, politolog
 3. 11. 2013
Profesor a politolog Oskar Krejčí ostře odmítá, aby se poslední jednání předsednictva ČSSD, které vyzvalo k rezignaci předsedu strany Bohuslava Sobotku, nazývalo stranickým pučem.