Reklama

sobota 16. listopadu 2013

Jak zardousit Petra Lessyho

Odvolání policejního prezidenta Oldřicha Martinů a jeho nahrazení Petrem Lessym, zcela netradičně vzešlým z konkursu, bylo výsledkem tvrdého střetu mezi klikou Petra Nečase a vetřelci ze strany Věci veřejné.  Koaliční krizi se tehdy podařilo překonat díky neformální autoritě a vyjednavačskému umu prezidenta Václava Klause. 

Protirestituční spisovatelka: Jen ti komunisté nás nezklamali. Co třeba Stropnický, velvyslanec ve Vatikánu...Lenka Procházková,spisovatelka
14. 11. 2013    Parlamentní listy
Jak dopadnou jednání v „nové“ koalici o církevních restitucích? "Protirestituční" bojovnice a spisovatelka Lenka Procházková si myslí, že ČSSD má tak slabou vyjednávací pozici a tak silnou touhu být ve vládě, že v této věci ustoupí. „Těžko si dovedu představit, že by bývalý český velvyslanec ve Vatikánu Martin Stropnický vážně pomýšlel na to, jak církevním desátkům zabránit,“ zauvažovala v rozhovoru ParlamentníchListů.cz Procházková o postoji hnutí ANO.

Protirestituční režisér: Ukradli to s pomocí politických prostitutek. Nenecháme je, dokud to nevrátí

Václav Dvořák, režisér a dokumentarista
14. 11. 2013  Parlamentní listy
Jinýma očima mluví o volebním výsledku či neschopnosti ČSSD vytáhnout v kampani výrazná témata. Ostře zkritizoval Českou televizi, ta prý jen lže a manipuluje. Církevní restituce stále považuje za krádež, kterou bude prý nutné napravit. Strany, které zákon prosadily, Václav Dvořák tituluje jako politické prostitutky.

čtvrtek 14. listopadu 2013

Bída v číslech

Zbyněk Fiala
14. 11. 2013

Konference o chudobě v ČR, která proběhla v úterý v Senátu pod záštitou jeho předsedy Milana Štěcha (ČSSD), přinesla mnoho běžně neznámých konkrétních údajů o stavu české společnosti.

Tlustý: V politice se blíží fáze panika a Babiš bude premiér!

14.listopad 2013    z Prvních zpráv

Už tolikrát jsem to viděl a je to pořád stejné, lamentuje exministr a někdejší čelný člen ODS Vlastimil Tlustý nad tím, že šéf ČSSD Sobotka se nepoučil z chyb svých předchůdců a rozhodl se své soupeře totálně zdecimovat.

Z ČSSD se rodí technokratická strana

Jiří Kouda 
14. 11. 2013

Menší politický thriler čeká voliče v podobě dojednávání, sestavování a nakonec možná i personální obsazení vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Jednání, které patrně určí co, kdo chce, kdo se jak vybarvil a co jsou pro koho nepřekročitelné body.

středa 13. listopadu 2013

Bývalý poslanec ODS vyzývá k boji proti církevním restitucím

Bývalý předseda sociálního výboru Federálního shromáždění a poslanec ODS František Pillmann (zde) vyzývá Rusnokovu vládu ke krokům na zabrždění  církevních restitucí. Argumentuje praxí ve Francii a doufá ve vznik neklerikální pravice. Ivan David cituje celý jeho dopis z internetové pošty:

úterý 12. listopadu 2013

Namočit hlavu a spláchnout, udeřil Foldyna na umělce, kteří potupili Zemana


Jaroslav Foldyna

Parlamentní listy.cz

12. 11. 2013

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se ve svém vyjádření tvrdě obul do „politického kabaretu“ parodujícího prezidenta republiky Miloše Zemana ve hře "Miloš Ubu aneb... málem králem", který si v pondělí večer ve foyeru Nové scény Národního divadla odbyl svou premiéru.

pondělí 11. listopadu 2013

Tají nám revoluci na Islandu

video zde

Intervence,měna a změna

Zbyněk Fiala

10. 11. 2013

Ve chvíli, kdy se konečně usazují týmy pro vyjednávání o vzniku nové vlády, začíná být zřejmé, že v domě, do kterého se chtějí nastěhovat, hoří. Ukazuje to bezpříkladná měnová intervence České národní banky, které se podařilo za jediný den snížit hodnotu koruny z 25,80 na 27,00 Kč/EUR. Kolik to stálo, nevíme, odhady se pohybují mezi 80 až 150 miliardami korun. Pro srovnání – je to srovnatelné s veškerými státními výdaji za čtyři až šest týdnů