Reklama

čtvrtek 21. listopadu 2013

Mezi námi demokraty

Petr Schnur
21. 11. 2013  převzato z portálu Advojka


Od Iberského poloostrova až po Odru a Nisu se nese jednotný evropský apel na Velkého bratra za velkou vodou: mezi přáteli se nešpiónuje! Řeč je pochopitelně o aféře týkající se americké Národní bezpečnostní agentury NSA, která odposlouchávala podle nedávno zveřejněných informací dokonce i mobil Angely Merkelové. 

Po čtyřiadvaceti letech

Lukáš Jelínek
Deník Referendum 
21. 11. 2013 
Mezi dneškem a rokem 1989 existují reálné paralely. Podle řady analytiků padl tehdejší režim proto, že občané získali pocit, že přestal plnit sociální kontrakt, který s nimi uzavřel. Nyní hrozí něco podobného.

středa 20. listopadu 2013

Zimola: Lákali snad nahezkaní paňácové na oranžovém pozadí?

Jiří Zimola,hejtman

20. 11. 2013  převzato z portálu První zprávy
Jiří Zimola, hejtman jihočeského kraje za ČSSD a účastník tajné lánské schůzky, který se kvůli ní vzdal vrcholných stranických funkcí, brání své postoje a varuje, že se vše nyní může házet na tzv. pučisty.

.My ne, to oni

Sofie Chrtková
Vaše Věc Blog
20.11.2013
Již 24 let slyšíme, že za vše může někdo jiný, ale rozhodně ne jakákoli současná vláda. Jak rychle skáčeme na politické kydy, je až neuvěřitelné a přitom se jedná o naši budoucnost, životy a budoucnost našich dětí. Lhát nám a svádět vinu na někoho v rodině určitě neodpustíme, ale politikům odpouštíme snadno v naději, že ti následující budou lepší. Nikoli, jsou a budou horší, protože zapomínáme a odpouštíme, vždy naletíme na ty samé lži a politická hesla. K neuvěření! A nakonec se dovídáme, že za vše může vlastně volič a možná je to i částečně pravda, protože jsme pohodlní a dopustíme, aby si o nás politici čistili boty.

Profesor Krejčí o Babišovi: Nikdo neví, jak ten chlap funguje

Oskar Krejčí ,politolog
První zprávy
20. 11. 2013
Vyjednavači sociální demokracie se v zájmu dohody s hnutím ANO už pomalu začínají smiřovat s tím, že se zmrazí nynější sazby daní až do konce roku 2015.

úterý 19. listopadu 2013

Zbořil ví, jak může Zeman potopit Sobotkovu vládu. A zná Babišovo politické tajemství

Zdeněk Zbořil
Parlamentní listy
19. 11. 2013
O problému s lustračním osvědčením šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v souvislosti s jeho případným ministerským postem mluví podle politologa Zdeňka Zbořila všichni ti, kteří se v posledních dvaceti letech dostávali na vysoká místa, protože díky výkladu některých paragrafů tohoto zákona odstranili konkurenci.

pondělí 18. listopadu 2013

Jiří Paroubek: Brownův pohyb v české politice

Jiří Paroubek
Vaševěc.cz
18.11.2013
Není sporu o tom, že Nečasova vláda zavlekla naši zem do hlubokého marasmu, který snese srovnání snad jen s krátkým obdobím II. čs. republiky na přelomu let 1938 – 1939 (komunistickou éru pochopitelně pomíjím). Tedy doby následující po mnichovském diktátu, při němž naši vlast bezprecedentně opustili její západní spojenci a vydali ji napospas nacistickému Německu