Reklama

sobota 7. prosince 2013

To je síla! Nadčlověk vše přiznal, jací jsme blbci...

koluje po internetu (poprvé 6. 5. "J. Vydra")
7. 12. 2013
Václav Klaus přiznal barvu!
Včerejší televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem přinesl konečné rozuzlení problému novoroční amnestie. Kdo ještě nechápal, pochopil dokonale.

pátek 6. prosince 2013

Prezident a jmenování vlády

Zdeněk Koudelka
6. 12. 2013 zdroj Protiproud
„Návrh nové vlády vzbudil diskusi, zda prezident musí vyhovět premiérovým návrhům. U ústavních aktů je nutné odlišit aspekty právní a politické. V parlamentní republice je politickou zvyklostí, že prezident vyhovuje návrhům premiéra na obsazení vlády. Zvyklost však není ústavním příkazem. 

středa 4. prosince 2013

Loupež chráněná zákonem

Ivan David
5. 12. 2013   psáno pro První zprávy


Za minulého režimu existoval trestný čin "rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví". Za současného režimu je pilířem nové ideologie rozkrádání majetku ve veřejném vlastnictví.

Nerušit!

Petr Dimun
Deník Referendum Domov
4. 12. 2013
Pokud kdy měl lustrační zákon smysl, pak je to právě dnes, když hrozí nástup elitního normalizačního komunisty, který využil své kontakty a vazby z minulosti v podnikání, člověka důvodně podezřelého ze spolupráce s StB, do vlády.

Záběry z Kyjeva těchto dní, které Česká televize neukáže.

Kyjev 3. prosinec 2013

Krejčí: Za prohru se platí! Středopravou vládou!

Oskar Krejčí,politolog
Rozhovor pro První zprávy
3.12. 2013
Obecně vzato v Česku už dnes není žádný svobodomyslný člověk, který by věřil, že politické strany dodržují svoje programy.

úterý 3. prosince 2013

Nečasův červíček a Červíčkův nečas

Ivan David
3. 12. 2013  psáno pro Novou republiku


Ministrem Kubicem vyhozený policejní prezident Petr Lessy byl soudem shledán nevinným a jeho soud dokonce nezákonným. Za nezákonné bylo před tím označováno i jmenování Lessyho a Lessy jako nezákonné označil své odvolání.  A měl zřejmě pravdu, jak se ukazuje. 

Předvánoční zlodějnou ČNB ke světlým zítřkům?

Dušan Streit
3. 12. 2103  z Čeladenského zpravodaje
Několik dní přemýšlím nad zákeřným krokem ČNB k oslabení vlastní měny a nenapadá mě ve výsledku žádný pozitivní smysl. Nechci uvažovat konspirativně o nějakém spiknutí či nátlaku a tak váhám mezi diletantstvím a zpupností nezodpovědných hračičků žijících mimo realitu ve zlaté kleci.

pondělí 2. prosince 2013

Co zbylo z odkazu 28. října

Petr Schnur
27. 10. 2013 Literární noviny


Preambule Ústavy České republiky hovoří o obnově samostatného českého státu a zároveň zavazuje jeho občany i politickou reprezentaci k věrnosti: „všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české i státnosti československé“. Dvě věty, které vyzývají k zamyšlení – o jejich obsahu i vzájemném vztahu. 

Putin a papež- co se v ČR nedočtete


Z ruských a italských agentur


Vladimír Putin přiletěl v pondělí na 2denní návštěvu Itálie. Největší pozornost médií poutala schůzka s papežem mezi „4 očima“, která se protáhla na dvojnásobek plánovaného času. Vatikán, na rozdíl od oficiálního Říma, aktivně podpořil Moskvu ve snaze o překonání syrské krize bez vnější intervence. Vatikán rovněž ocenil roli Ruska při ochraně křesťanů v Sýrii i dalších zemích. 

neděle 1. prosince 2013

Sociální demokracie, neúspěch a knížecí rady

Ivan David
2. 12. 2013  psáno pro Novou Republiku

Článek „Začátek konce sociální demokracie“ od Lukáše Rázla (Deník referendum) obsahuje na začátku poněkud intuitivní pokus o analýzu volebního neúspěchu ČSSD, na konci, jak už to bývá, důrazná leč poněkud mlhavá doporučení.