Reklama

sobota 21. prosince 2013

Parazitismus, dědictví Velké francouzské revoluce a dnešek

Miroslav Tejkl
20. 12. 2013 Britské listy
Dědictví Velké francouzské revoluce, od jejíhož začátku (svolání Generálních stavů a dobytí Bastily) uplyne příští rok 225 let, patří vedle Marxe, Milla, Keynese atd. do širokého rejstříku ideového dědictví levice obecně a sociální demokracie zvlášť.

Další „UDAR“ pod pás


Petr Schnur
21. 12. 2013 psáno pro Literární noviny
„Demokraté“ na Ukrajině a jejich promotéři v Evropě a USA odstartovali druhý pokus o státní převrat. Poté, co oranžová revoluce nevedla k trvalému euroatlantickému zakotvení této strategicky důležité postsovětské republiky, Rusko se definitivně vzpamatovalo z jelcinovské kocoviny a oranžoví vůdcové resp. vůdkyně demontovali vlastní mýtus, nastoupila boxerská těžká váha Made in Germany.

středa 18. prosince 2013

Video z panelové diskuze „Politika: aktivita nebo profese?“

Milan Hauser (SOK), Ivan David (Nová republika), Jiří Guth (Zelení), Jiří Šteg (ProAlt), Jan Švec (OS KOVO), Katarína Vráblíková (politoložka)
Akce pořádaná ProAltem ČB a Deníkem Referendum  12. prosince v Českých Budějovicích 
 
Spustit zde 

Když Sobotka s Babišem humidují

Petr Dimun
18. 12. 2013 Deník referendum
Kontrast mezi rozsahem a konkrétností obsahu koaliční smlouvy je značný. Podstatnou otázkou politiky byla vždy otázka daní. Co se toho týče, koaliční smlouva tuto věc obchází, odsouvá a ponechává jí tak na volné interpretaci aktérů.

úterý 17. prosince 2013

Církevní restituce = krádež za desítky miliard

 Josef Klíma

 4. 12. 2012 zde
Restituce majetku církví ? Nikoli .... je to megatunel!

Škrtáme i naději - pokolikáté?

Sofie Chrtková
15. 12.  2013
Koaliční smlouva je na světě a teď jde konečně o politické trafiky.Vítězoslavný úsměv „možná premiéra“ však působí na občany přinejmenším tragikomicky. Z horlivých předvolebních slibů politického frázisty nezbylo takřka nic, ale sliby plnit nemusí, protože je hravě škrtne koaliční politická nevůle, na kterou se neplnění slibů svede.

pondělí 16. prosince 2013

Noam Chomsky: 10 strategií manipulace

Noam Chomsky
16. 12. 2013 zdroj


Profesor lingvistiky Noam Chomsky sestavil seznam deseti nejběžnějších a nejefektivnějších strategií využívaných médii k manipulaci veřejnosti.

O sociálnej deprivácii Slovenska a zmysle radikálnej autentickej ľavice pri jej prekonaní

František Škvrnda
16. 12. 2013 Nové slovo
Po tom, čo zažívame od udalostí, ktoré sa zbehli v druhej polovici novembra 1989, dozrel čas zamyslieť sa nad nevyhnutnosťou vytvorenia autentického radikálne ľavicového pohľadu na dianie na Slovensku.