Reklama

sobota 28. prosince 2013

Družstva nezaměstnaných

Zbyněk Fiala
28. 12. 2013  Vasevec.cz
Francouzské Národní shromáždění se chystá na jaře projednat zákon o sociálním podnikání, který obsahuje možnost vytvářet družstva zaměstnanců, která by převzala podniky v úpadku. Návrh už v listopadu úspěšně prošel Senátem. Tlak na radikální řešení mezitím vzroste, protože statistky potvrzují pokračující vysokou nezaměstnanost, přestože HDP přestal klesat.

Zemřelá společnost

Michal Z. Čenko
28. 12. 2013  Britské listy
Letos o Vánocích jsem viděl Princeznu se zlatou hvězdou na čele 3x, Pyšnou princeznu 2x, Oříšky pro Popelku 6x (3x na německých TV kanálech), Císařova pekaře 4x, Byl jednou jeden král 2x a ostatní staré komunistické filmové pohádky si přesně nepamatuji, neboť jsem u televize pospával. K tomu jsem viděl kopici starých kapitalistických filmů s Oldřichem Novým, které jsem přestal počítat. Vlastu Buriána si šetří na Silvestra. - See more at: http://www.blisty.cz/art/71522.html#sthash.LhD5lC9K.dpuf
Letos o Vánocích jsem viděl Princeznu se zlatou hvězdou na čele 3x, Pyšnou princeznu 2x, Oříšky pro Popelku 6x (3x na německých TV kanálech), Císařova pekaře 4x, Byl jednou jeden král 2x a ostatní staré komunistické filmové pohádky si přesně nepamatuji, neboť jsem u televize pospával. 

čtvrtek 26. prosince 2013

Zpráva dne: Pussy Riot

Ivan David
26. 12. 2013 psáno pro Novou republiku
Zpráva pozoruhodná svojí bezvýznamností se 23. prosince stala pro Český rozhlas zprávou dne.

středa 25. prosince 2013

Sýrie dnes

Petr Schnur
23. 12. 2013  psáno pro Novou Republiku
O co šlo a o co jde v Sýrii? Po zkušenostech z Latinské Ameriky, Afriky, Jugoslávie / Kosova, Afganistánu, Iráku a Libye (výčet je neúplný, stačí se připomenout dvojí metr Západu třeba na Bělorusko a Gruzii) stále o to stejné: buď ovládnout, nebo zničit. 

Nová rekatolizace za dveřmi?

Vladimír Čermák
25. 12. 2013 První zprávy

V úterý se sejde skupina expertů ze dvou stran chystané vládní koalice pod vedením senátorky Gajdůškové pasované do role nejvyšší expertky se zástupci církevních kruhů.

neděle 22. prosince 2013

Doplněk k článku 'Národní volby a „evropská“ realita'Petr Schnur
22. 12. 2013 psáno pro Novou republiku
Tzv. eurolevice, která láme kopí za stále hlubší "evropskou" integraci a zároveň chce zachraňovat nebo obnovovat sociální stát, buď nečte smlouvy, nevnímá realitu a nebo voliče vědomně klame.

Dvacet let Severoamerické zóny volného obchodu: poučení z krizového vývoje?

Ilona Švihlíková
23. 12. 2013 Britské listy
Dohoda NAFTA obsahuje článek, jejíž rozšíření do Transatlantické dohody znamená všeobecné otroctví.

Obchod s vírou byl a bude nejvýnosnějším obchodem

Vladimír Čermák
21. 12. 2013 První zprávy
Pozdě a hluboce lituji, že jsem se na poslední chvíli rozhodl dát ČSSD svůj hlas ve volbách. Neuvědomil jsem si, o jakou zájmovou skupinu zde jde.