Reklama

sobota 4. ledna 2014

Cesta do pekel

Zbyněk Fiala
4. 1. 2014  převzato z vaševěc
Česká vláda by si pomalu měla sundat šaškovskou čepici, kterou jí nasadili Václav Klaus a Mirek Topolánek na dobře viditelné tribuně Evropského parlamentu důrazným vyučováním, že svět je plný zabedněnců a jedině správné je jen to, co děláme my. 

pátek 3. ledna 2014

Julian Assange v BBC o špehování občanů

převzato z Britských listů
3. 1. 2014
Mocní, pokud si chtějí uchovat svou moc, se budou snažit vědet co nejvíce, a budou se snažit zajistit, abychom my o nich věděli co nejméně.

Erik Best se diví tomu, co vyvádí Sobotka. A mluví o Bakalovi, Kellnerovi a jejich moci nad novináři

Erik Best
3. 1. 2014   Parlamentní listy
Budoucí premiér Sobotka si zadělává na problém,upozorňuje novinář a analytik Erik Best a podrobně se pozastavuje nad zvláštním jednáním šéfa ČSSD. Best také rozebírá výrazné změny na českém mediálním trhu i vlivové nitky, o kterých se nemluví a jež vedou i do České televize.

úterý 31. prosince 2013

Úpadek pravice i levice a čekání na Hitlera

Ivan David
31. 12. 2013  psáno pro První zprávy


Zavedená „tradiční pravice“ je opouštěna voliči, protože splnila své cíle a nabízí voličům to, co už mají. Tradiční levice je opouštěna voliči neboť pro nedostatek vůle nebo síly neprokázala schopnost dosáhnout levicových cílů.

neděle 29. prosince 2013

Z článků a komentářů čiší frustrace

29. 12. 2013

Komentáře v anonymní diskusi nelze pokládat za projevy reprezentativního vzorku občanů ČR, ale na druhé straně vypovídají o části veřejnosti, která je alespoň natolik aktivní, že cítí potřebu se anonymně vyjadřovat k událostem a komentářům.

Povánoční zamyšlení: Věřím, tedy jsem

Ivan David
27. 12. 2013 psáno pro Novou republiku
Skeptická modlitba: Bože milý, jsi-li, chraň duši mou, mám-li jakou! K.H. Borovský