Reklama

pondělí 10. března 2014

Nová chilská prezidentka, Bacheletová, podporuje Venezuelu


10. 3. 2014 zdroj Prensa latina
Nedávno zvolená nová chilská prezidentka, Michelle Bacheletová, prohlásila, že po převzetí vlády v Chile, 15. března 2014 oficiálně potvrdí podporu své vlády lidu a současné vládě Venezuely.


Nepovažuje za přijatelné násilné akce vůči této bratrské jihoamerické zemi, jejichž jediným cílem je destabilizace demokraticky zvoleného vedení země a uchvácení jejího bohatství za otevřené podpory Spojených států. Chile v minulosti představovala významnou součást obrany lidských práv a demokratických procesů v Latinské Americe. Spolupracovníci Bacheletové, senátor Alejandro Navarro a poslanec Sergio Aquiló, odsoudili veřejně mezinárodní kampaň proti vládě prezidenta Madura ve Venezuele. Poukázali na skutečnost, že v této zemi se opakuje proces, který Chile prožívala za vlády prezidenta Allendeho. Stejně jako nyní, i tehdy šlo a akci financovanou zvenčí Spojenými státy. Navarro a Aquiló zdůraznili, že současná Venezuela je mnohem demokratičtější, než dnešní Chile. V Caracasu se současně opoziční poslanec, Híram Gavíria, rozhodl vystoupit z jeho strany, Nový čas, na protest proti rozhodnutí opoziční koalice, Stůl demokratické jednoty, kam patří také strana Nový čas, a která odmítla přistoupit na dialog, navržený vládou Nicoláse Madura. Rozhodnutí Hirama Gaviriy uvítal předseda venezuelského Národního shromáždění, Dario Vivas.
přeložil Vladimír Horák

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.