Reklama

pondělí 24. března 2014

Silné Rusko je zárukou světového míru, nechceme fašismus, znělo Václavákem

24. 3. zvedavec.cz
Proti fašismu a extrémnímu nacionalismu na Ukrajině v neděli na pražském Václavském náměstí i přes deštivé počasí protestovaly asi dvě stovky lidí.
Účelem akce bylo především vyjádřit nesouhlas s tím, že západní vlády podporují současnou pučistickou vládu v Kyjevě, která se k moci dostala za pomoci násilí a neofašistických praktik.
Advokát Jiří Vyvadil v současném sporu výrazně podpořil Ruskou federaci. „Před pětadvaceti lety bych to možná neřekl, ale silné Rusko je dnes zárukou míru a zárukou vyváženého světa. Toto setkání bylo skvělé, jedinečné. Ano, zazněly tu různé názory od pravice do levice. Jsem rád, že jsme tu podpořili Rusko. Jako neutrální člověk musím říct, že Rusko má naši naprostou podporu, protože fašismus nebudeme tolerovat,“ řekl na závěr shromáždění advokát Jiří Vyvadil.

1 komentář :

  1. Po létech zjišťujeme, že obhajoba zájmů RF pro nás nepředstavuje zvýšené nebezpečí
    a že optimum spočívá v rovnováze, nikoli absolutní převaze některé ze zúčastněných stran. Zaujalo mne slovo ,,neutralita". Naposledy v ČR zaznělo roku 1968, ovšem jeho realizace v rámci státu je mimo naše možnosti. Za posledních 100 let jsme vystřídali čtyři vojenské orientace. Málo se mluví i o pořebě neměnnosti státních hranic.Na Ukrajině dostávají slovo ti, pro které změna hranic představuje osobní šanci.

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.