Reklama

pátek 28. března 2014

Turecko zakázalo přístup na YouTube

28. 3. 2014 Dolezite
Turecká vláda pokračuje v tvrdém útoku proti sociálním sítím. Týden poté, co omezila přístup na Twitter, zakázala nyní Turkům přístup na YouTube. Učinila to několik hodin poté, co na YouTube byla zveřejněna audionahrávka z vysoce utajovaného bezpečnostního jednání vlády.

Podle tureckých médií rozhodl o zákazu přístupu na YouTube Turecký úřad pro komunikace jako "preventivní administrativní opatření". Letos v únoru schválilo Turecko silně kritizovaný nový zákon o internetu, který umožnuje regulačnímu úřadu zakazovat přístup na určité servery bez soudního příkazu. Turecko zakázalo přístup na YouTube už r. 2007, ale zákaz o tři roky později zrušilo.

Uživatelé sociálních sítí v Turecku mají k nim přístup pouze prostřednictvím VPN, které umožňují anonymní připojení na web, anebo změnou nastavení své domény (DNS).

YouTube byla v Turecku zablokována poté, co tamější účet anonymního uživatele zveřejnil tajnou audionahrávku tajného rozhovoru mezi šéfem turecké rozvědky Hakanem Fidanem, ministrem zahraničí Ahmetem Daavutugluem, náměstkem ministra zahraničí Feridunem Sinirliogluem a náměstkem šéfa generálního štábu Yasarem Gürelem. Jednali o možném vojenském zásahu v Sýrii.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.