Reklama

čtvrtek 10. dubna 2014

Bruselská demonstrace proti EU (V českých médiích o tom nebyla ani zmínka )

10.4.2014 Zvedavec
Vodními děly a pepřovými spreji rozháněla v pátek belgická policie protest belgických a evropských odborů před sídlem Evropské komise a Evropské rady v Bruselu.


 Podle zpravodaje BBC pochodovaly tisíce lidí s transparenty proti úsporné politice, kterou prosazuje Evropská unie. Některé ulice zůstávají obsazené kordony policistů, jichž je ve městě velké množství, napsal z Bruselu zpravodaj BBC Metthew Price.
K několika srážkám mezi demonstranty a policií došlo ve čtvrti, v níž leží unijní úřady. Protestující začali házet na policisty pomeranče, odpadky a dlažební kostky. Ochránci pořádku odpověděli slzným plynem a vodními děli.
Kvůli manifestaci byl přerušen provoz některých linek hromadné dopravy v centru města. Akce se podle organizátorů zúčastnilo až 40 tisíc osob.Odbory požadují změnu ekonomické politiky, aby už v ní nebyly „žádné škrty, zato velké investice zamířené na ekonomický růst a kvalitní pracovní místa,“ vysvětlila tisková mluvčí ETUC Emanuela Bonacinová. ETUC přitom odhaduje, že z 21 zemí Unie do Bruselu na dnešní protest přijelo až 50 tisíc lidí. Odborová ústředna přitom vyzývá voliče v EU, aby v květnových volbách do Evropského parlamentu dali hlas kandidátům, kteří „změní způsob, jakým se v EU vládne“. Podle ETUC by boj proti výdajovým škrtům mohl obsahovat například závazek investic ve výši dvou procent HDP každý rok, a to po dobu alespoň deseti let.
Nezaměstnanost v EU letos v únoru dosáhla 10,6 procenta, přičemž ve věkové skupině do 29 let překročila 22 procent. V Řecku a Španělsku je nicméně bez práce více než čtvrtina lidí a nezaměstnanost mladých lidí převyšuje 50 procent.
Demonstrace nejsou v žádném případě organizovány eurorealisty, ale odboráři a socialisty.
Tato akce jasně dává za pravdu všem kritikům EU, že dnes mají EU plné zuby i lidé socialisticky smýšlející, jelikož vedení EU nežije v reálném světě a politika EU je namířena právě proti Evropanům.
Dá se říct, že to je takový malý Euromajdan. Už dlouho mám názor, že EU se v plné centrální síle a záměrech projeví až poté, až budou všechny státy v moci ECB. Volání po ustanovení Evropské bankovní unie se táhlo, ale 20. března byla oficiálně vyhlášena dohoda o jejím vzniku. Deník E-republika to popsal trefně: Občané už mají oprátku na krku a jsou za ni vděční: http://news.e-republika.cz/article25...ou-za-ni-vd-ni
Můžeme teď očekávat run na banky, podobný Kypru, který je plánovaný na letošní rok. Teď ještě dotáhnout Eurozónu (přijmout euro obzvláště v Česku), ať má centrální banka jistý příjem a bude to. A jak víme, kdo má banky, ten má moc. Ten může velet a vydávat nařízení, jak se mu zlíbí. Občané, kteří si do čela svých států zvolili eurohujery, možná také jednou vyjdou do ulic proti politice EU - zde bych ovšem i jim doporučovala směr Brusel, neboť ozývat se doma už nebude o ničem, naše vláda pomalu a nenápadně předává všechny kompetence Bruselu.
V této souvislosti musím ovšem vzpomenout ještě jednu věc, o které se málo mluví. Spolu s centrální bankou se rodí i centrální evropská policie. Wikipedia o ní píše toto:
Evropské policejní síly (EUROGENDFOR nebo EGF ) vznikly na základě dohody v roce 2006 mezi pěti členskými státy Evropské unie (EU): Francie , Itálie , Nizozemska , Portugalska a Španělska . Rumunsko se následně připojilo v roce 2009 a Polsko bylo pozvánp vstoupit v roce 2011. Cílem je vytvoření evropské intervenční síly s militarizovanou funkcí policie, která se bude specializovat na řešení krizí všeho druhu, od ekologických a humanitárních, až po krize plynoucí z občanských nepokojů.
Sídlem EFG policie je Vincenza v Itálii, kde jsou hlavní kasárna o síle 800 až 900 mužů, kteří mohou kdekoliv v EU zasáhnout do 30 dnů. Je možné rychle povolat dalších 2.300 posil ze zálohy. Více se dočtete v článku i s vloženým videem, po bruselských protestech s až vizionářským nadpisem: Kdo přijde střílet na budoucí EU-Majdan? http://e-republika.cz/article2510-Kd...an-EUROGENDFOR
Mě zaujala obzvláště věta, že tato policie je utvořena i pro případy, kde by se domácí policie přidala na stranu protestujících občanů...
A tady jen tak jemně (sleep, sleep), o co jde:


1 komentář :

 1. Rozhodnutí o zahájení veřejné totální hladovky. 4. 3. 2014

  „Již osm let marně žádám o pomoc příslušné úřady a instituce“ České Republiky (ČR), při řešení mé „těžké životní situace“ a přitom poukazuji, i na „další závažná porušování lidských práv a okrádání nemocných a zdravotně postižených“.
  „Protože do dnešního dne 4. 3. 2014, se nikdo z těchto úřadů a institucí mými oprávněnými stížnostmi, doopravdy a nezaujatě nezabýval, rozhodl jsem se proti tomuto nezájmu, protestovat Veřejnou Totální Hladovkou“, na Staroměstském náměstí v Praze, případně na Hradčanském náměstí před Pražským hradem. Pravděpodobný termín zahájení této „hladovky“ je 1. 5. 2014.
  Mezi „Úřady a Instituce“, na které jsem se obracel se svými „stížnostmi a žádostmi o pomoc“, kterým je „lhostejné porušování Lidských práv a okrádání nemocných a zdravotně postižených“ v ČR, patří kromě jiných hlavně tyto: Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Úřad vlády ČR se svými Výbory pro zdravotně postižené a Zmocněncem pro Lidská práva, Veřejný Ombudsman ČR, Český Helsinský Výbor, Kancelář prezidenta ČR, Poslanecká sněmovna a Senát ČR se všemi svými Výbory pro Sociální otázky a Lidská práva.
  „Svoji Veřejnou totální hladovkou, chci upozornit nejenom na svůj případ, ale i na Asociální přístup odpovědných Úřadů a Institucí k problémům obyčejných lidí a nezájem všech těch tzv. Politiků, kteří se v České Republice dostali k moci po roce 1989 a kterých hlavním cílem je korupce a rozkrádání toho, co ještě zůstalo po jejich předchůdcích“.
  „Prosím proto všechny slušné a nebojácné lidi, kterým není lhostejné to, co se v České Republice za posledních více než dvacet let děje, aby mně při mé Veřejné Totální Hladovce, byli podle svých možnosti nápomocní“.
  Myslím tím hlavně „ochranu před napadením ze strany nějakého provokatéra nebo Policie“ a „Medializaci mé Veřejné Totální Hladovky“, protože „Veřejné a Hlavní sdělovací prostředky, nemají zájem o podobné Aktivity“.
  „Prohlašuji, že jsem psychicky a duševně zdráv, nikdy jsem nebyl umístěn v žádném Psychiatrickém zařízení a jsem si plně vědom toho, co jsem napsal“.
  Vaše případné „nabídky spoluúčasti a pomoci“ posílejte na e-mail, /Janigalojz@gmail.com/ nebo na Facebook ….

  Alojz Janiga, Masarykovo náměstí 37
  Heřmanův Městec 538 03

  Na vědomí, všem těm „Odpovědným“, které ve svém „Rozhodnutí“ uvádím.

  Více na : /aginaj.sweb.cz, nebo /rozhodny.blogspot.com


  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.