Reklama

pátek 11. dubna 2014

Doněck vytváří novou armádu.

11. 4. AC 24
Jak roste napětí na východní Ukrajině čím dál rychleji, tak protivládní (pro-ruské) hnutí v Doněcku přistupuje k dramatickým krokům pro vlastní posílení a vytváří „lidovou armádu“ čili Národní armádu Doněcka.
Jak hlásí RT, maskovaní muži, kteří jsou převážně civilními dobrovolníky, ale také dezertéry od policie a armády, říkají, že „brání svou vlast před fašistickou armádou, která se je chystá zabíjet.“
Rovněž se dožadují „referenda o nezávislosti na Kyjevu“ a upřednostňují „být u Ruska.“A teď se lid organizuje…
Důležitost těchto kroků spočívá v tom, že místní pro-ruské síly se teď organizují, aby odrazily jakékoliv pokusy ukrajinské (vlády) od znovu převzetí vládních budov – a to vyvolává ošklivé vzpomínky na peklo, jaké po mnoho týdnů zažíval Kyjev.
Jak se protestující v Doněcku připravují…Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.