Reklama

středa 9. dubna 2014

Proti Ukrajině bojuje kyjevská chunta

Ivan David
9. 4. 2014
Rusko nemusí nijak podněcovat akce proti současné vládě v Kyjevě. 


Ta zajišťuje sama odpor proti sobě. Přijala závazky, které dále sníží ubohou životní úroveň naprosté většiny Ukrajinců, Ty, kteří se současně cítí být Rusy, nedrží ve společném státě těsně před bankrotem ani západoukrajinský nacionalismus s naivní vírou v záchranu z EU. Rusko nepotřebuje urvat východní část Ukrajiny, potřebuje kooperující Ukrajinu celou bez americké základny na západě. Východ odtrhne jen tehdy, bude-li k tomu donuceno – jako méně výhodnou variantu.
Vláda v Kyjevě, kterou ruskojazyční Ukrajinci a Rusové označují jako chuntu, zjevně není schopna potlačit nespokojenost. Hlavním motivem protestujících je snaha uniknou osudu ekonomicky dlouhodobě bezperspektivního státu s vysokou nezaměstnaností, nízkými mzdami a ubohými důchody. Roli jistě hraje i neochota podílet se na riskantních krocích developerů amerických základen, které mohou vyústit ve válku.
Co se děje na východní Ukrajině:

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.