Reklama

čtvrtek 8. května 2014

Poslankyně EP: Evropská komise musí uznat Pravý sektor za teroristickou organizaci

8. 5. 2014  AC24
Evropská komise musí uznat radikální ukrajinské seskupení Pravý sektor za teroristickou organizaci, praví se v oficiálním dopise, který zaslala úředníkům poslankyně Evropského parlamentu za Lotyšsko Taťjana Ždanoková.

Po tragedii v Oděse, kde bojovníci Pravého sektoru upálili zaživa přes 40 zastánců federalizace Ukrajiny, se stala nutnost zákazu Pravého sektoru zcela zřejmou, praví se v dopise. Ždanoková přitom podotkla, že obyčejný zákaz činnosti nebude stačit, a že je nutno tuto extremistickou organizaci rozdrtit, odzbrojit její bojovníky, zatknout aktivisty a postavit je před soud.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.