Reklama

sobota 14. června 2014

Ukrajina postaví 2000 km dlouhou zeď proti Rusku, projekt předložen prezidentovi

14. 6. 2014    AC24
Zástupce šéfa Dněpropetrovské regionální státní administrativy Hennadij Korban předložil úřadu ukrajinského presidenta inženýrský projekt a studii proveditelnosti pro 1 920 km dlouhou zeď na ruské hranici o přibližné hodnotě 100 milionů euro.
„Tento projekt navrhuje šéf Dněpropetrovské regionální státní administrativy Ihor Kolomojskyj. Mohl by být proveden do šesti měsíců,“ řekl Interfax zástupce šéfa Dněpropetrovské regionální státní administrativy Svjatoslav Olejnik. Tento projekt trvá na stavbě 1 920 kilometrů dlouhého plotu z kovových žaluzií podél ruské hranice; tento elektrický plot bude zhotoven z vysocepevné oceli a na vršku bude doplněn ostnatým drátem.

Navrhuje se stavba tohoto plotu v regionech Doněck, Charkov a Lugansk.

Tento projekt uvádí, že přístupy ke zdi budou blokovány hlubokými a širokými příkopy a ostnatým drátem, který odradí všechny civilisty, zvířata, auta a obrněná vozidla.

Prostor mezi příkopy a plotem bude chráněn zaminováním signalizačními a osoby likvidujícími minami. Podél zdi bude nasazena Ukrajinská armáda, pohraniční stráž a Národní garda.

„Projekt budou financovat charity. Vše, co tento projekt potřebuje, se vyrábí na Ukrajině, a z tohoto hlediska, je to dobrý infrastrukturní projekt založený na ukrajinském průmyslu,“ řekl Olejnik.

Podle jeho názoru k tomuto projektu může přispět mnoho podniků z Dněpropetrovského regionu.

Instalace kovového plotu podél 1 920 kilometrů dlouhé hranice bude stát 50 milionů euro. Celková hodnota prací tohoto inženýrského díla nepřekročí 100 milionů euro, řekl Olejnik. Nevyloučil však ani určité finanční příspěvky od vlády.

2 komentáře :

  1. U nás se to s vervou po sametu bouralo a dnes to na západní Ukrajině chtějí stavět... Samozřejmě za tichého souhlasu a podpory Bruselu... Další krok k bolševizaci Evropy pod rouškou demokracie... Jsem zvědav,jak to podají naše ,,média´´...

    OdpovědětSmazat
  2. Já jsem pro změnu zvědav, jak (a zda) na tento dobrý infrastrukturní projekt zareaguje někdejší vládní zmocněnec pro lidská práva Petr Uhl a mnozí další, kdo bojovali proti zdi v Matiční ulici v Ústí nebo zdem v Israeli.

    Američané pro to jistě budou mít plné pochopení, když mají sami zeď na hranici s Mexikem.

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.