Reklama

.

.

úterý 1. července 2014

Devět měsíců internetové stránky "novarepublika.cz"

 Ivan David
1. 7. 2014
Politická iniciativa "Nová republika" provozuje 9 měsíců tuto internetovou stránku, na níž bylo publikováno přes 900 článků, z toho téměř 200 originálních, ostatní byly přejaty.
Smyslem stránky je upozorňovat veřejnost na zajímavé události, analýzy, dokumenty, komentáře, videa (včetně záznamů z vlastních akcí) a kreslený humor, o které většinou nemají zájem "profesionální" média v ČR, ale považujeme je za důležité pro vytvoření reálnějšího obrazu světa. Politická iniciativa "Nová republika" má ambici od podzimu předkládat vedle kritických hodnocení také vlastní návrhy řešení společensky závažných problémů a postupně zavádět další formy komunikace se čtenáři, kteří mají intelektuální zájmy a potřebu hledat východiska z narůstajících problémů společnosti zejména v ČR a v zemích euroamerické civilizace. Tato naše činnost postupuje pomaleji, než jsme zpočátku předpokládali. Zejména jen pomalu přibývá zájemců o aktivní spolupráci. Nesnažíme se oslovit občany, kteří se spokojí s pasivním příjmem informací a desinformací nabízených bulvárními médii a prostředky mediální manipulace. Chceme oslovovat občany s kritickým pohledem na vývoj ve společnosti.

Za práci na této internetové stránce není nikdo placen a částky, které dostáváme od sympatizantů zatím nekryjí ani provozní náklady (bez osobních nákladů). Čtenost podobně zaměřených stránek se pohybuje většinou od 1000 do 5000 vstupů za den při zpravidla mnohem delší historii těchto stránek a větší finanční podpoře. Profesionální stránky mají čtenost obvykle 10 - 50 000 za den ("Parlamentní listy"), ale zaměstnávají několik redaktorů na plný úvazek.

Podíl jednotlivých zemí na čtenosti je následující: 83% ČR, 6% SR, 3% USA, 2% Ukrajina, 1% Spojené království, 0,6% Kanada, 0,4% Rusko a asi 3% z dalších zemí. Od začátku letošního roku počet vstupů na stránku rychle stoupá (viz graf) a v posledních dnech činí v průměru asi 1800 vstupů za den. Nejčtenější článek dosáhl téměř 13 000 vstupů, ale obvyklá čtenost je o jeden až dva řády nižší.

Věříme, že se bude tým naších aktivních spolupracovníků nadále rozšiřovat stejně jako řady našich čtenářů, kteří budou oceňovat, jak doufáme, rostoucí kvalitu naší práce.

5 komentářů :

 1. Možná by stálo zato požádat představitele iniciativ vzniklých v posledních letech (jako Alternativa zdola, SPaS nebo ProAlt), aby podali bilanci svých zkušeností. Bylo by sice asi bláhové očekávat nějakou významnou synergii těchto "mimoparlamentních" iniciativ. Je ale žádoucí mít obraz naší roztříštěné společnosti a příčin této atomizace.

  OdpovědětVymazat
 2. Souhlasím s panem Kopeckým. Pane Davide, přeji mnoho sil v tomto buditelském úsilí, a stálo by za to, aby iniciativy, např. ty jmenované panem Kopeckým spojily síly, našly společné nosné téma a úspěch v získávání sympatizantů, a otvírání mnohých očí bude jistý.

  OdpovědětVymazat
 3. Nová republika jsou pro mne v současné době nejčtenější stránky,ke mně se přidává i manželka,odkazy na články přeposílám svým známým.Nová republika utváří podstat.způsobem reálný obraz všech událostí,které nás zajímají a pro mne nyní zejména události na Ukrajině.Počítám s tím,že budu stále využívat tohoto informačního zdroje a děkuji za něj.

  OdpovědětVymazat
 4. OSV-TO MOHOU BÝT BRZY OBČANÉ-VOLIČI,GRATULUJE PANU DOKTOROVI DAVIDOVI K NÁPADU ZAJISTIT WEB,KTERÝ NEMÁ V ČR OBDOBY.DOUFÁME,ŽE MU NEUPADNE VRTULE NA POČITAČI NÁVŠTĚV.

  Samozřejmě se OSV zapojuje .Nezapomente,že v rubrice NAPIŠTE je už připravena pro opravdové tygry i tzv.PREAMBULE pro to co chybí v naši už tak zubožené Ústavě hned v prvním bodě tj SOCIÁLNÍ STÁT,který tam bud občané voliči prosadí,anebo taky ne. Je to napsáno ve formě,která snese poslání e-mailem,jako náhradu dřívějších tzv.letáků.Každý tam může napsat v diskuzi proč je případně proti,abychom se mohli opravit a připadné připomínky zabudovat.Mlčení bude znamenat nejen souhlas,ale i pochvalu.
  V rubrice MANIFEST začiná rozhovor OSV s panem doktorem.Připravujeme prozatím tyto body .

  -Pod heslem ROZMANITOSTÍ K JEDNOTĚ může každý brzy zdiskutovat na př. NESTÁVAJÍ SE POLITICKÉ STRANY BRZDOU A ZÁTĚŽÍ OBČANŮ ? Dale se bude tvořit tzv DESATERO VOLIČE,které pomůže VŠEM polit stranám k vítězství v budoucich volbách,pokud ovšem se k němu začnou modlit.V opačném připadě si to mohou dále rozmýšlet,zda zvítězit či jít zpopelněni ve volebních urnách se opalovat na rozptylovou loučku.ATD

  K TAMNIM PŘISPĚVKŮM UVÍTÁME VŠECHNY MYSLITELE Z CELÉHO SVĚTA,KTEŘÍ TAM BUDOU MÍT ŠANCI VYMYSLET CO TU JEŠTĚ NEBYLO-ABY SE ČR STALO PUPKEM SVĚTA,KDYŽ NA TO PŘIJDE.

  VAŠE OBČANSKÁ SPOLEČNOST VOLIČŮ-to jsme my všichni se pod to klidně podepíše.

  OdpovědětVymazat
 5. BUDEME LI MÍT DOSTATEČNĚ VELKÉ A TĚŽKÉ KLADIVO,ZAČNOU V NÁS PROBLÉMY VZBUZOVAT PODEZŘENÍ,ŽE JSOU HŘEBÍKY

  OSV informovala o webu Nová republika dalši lidový web New World Opposition,kde tamní aktivisté navrhují vlastní řešení problémů republiky a diskutují tam o metodě CROWDFUNDING,přičemž by připadné přispěvky pro provoz občanských webů měly přicházet z NAŠICH PENĚZ-peněz rozpočtu a píše se tam.

  Vezměme si přiklad z našich miliardářů.Ti si kupují nejprve media.Takže případné přispěvky pro NAŠE weby považujme za investici do akceschopných našich mediií.Pokud by lidová iniciativa vymyslela společné cíle mohlo by se to dostat na úroven jakéhosi solidárního družstevního podnikání.
  A tady by se už dalo i měřit jaký bude NÁŠ úspěch v budování prokletého kapitalismu,když si do požadavků voliců zařadíme bod ve směru financování webů občanů-voličů,který by v návrhu mohl znít takto.

  OSV-Občanská Společnost Voličů-to jsme my všichni,chce pomoci VŠEM politickým stranám k hladkému vítězství.Z tohoto důvodu předpokládá,že na svých Občanských webech zorganizuje RAITING,tedy ocenění všech polit.stran právě voliči.Aby toto mohly Občanské weby uskutečnit doporučují otevření diskuzních rubrik přímo na webech polit.stran,které bez těchto důležitých prvků demokracie nyní působí jako mrtvé plakáty.

  POKUD MÁ NĚKDO JINÝ NÁVRH AT HO TADY KLIDNĚ NAPÍŠE,A TAK SE MŮŽE STÁT I NAŠÍM FUJEREM.

  OdpovědětVymazat