AA

Reklama

bb

úterý 29. července 2014

Domobranci chytají ukrajinské vojáky a posílají je domů

29. 7. 2014 zdroj
Mladíci říkali, že se k nim chovali dobře. Učinili pro sebe zásadní odhalení ohledně žoldáků. Domobrana propouští zajaté ukrajinské vojáky domů, neboť kyjevská vláda si nepřeje výměnu zajatců. Dva mladé muže z Čerkas povolali na soustředění, a pak je poslali do boje proti domobraně Novorossiji. Byli jen v jedné bitvě, pak byli zajati.


Při rozhoru s německým novinářem říkali bývalí vojáci Ozbrojených sil Ukrajiny, že s nimi bylo zacházeno dobře: dostávali jídlo, pití, umožňovali jim kouření. Žádné násilí nebylo vůči nim použito a mladíci pomáhali domobrancům s hospodářstvím. Nakonec zajatce poslali domů, i když podle domobranců, zajetím to nelze nazvat. Nakonec vzkázali všem občanům Ukrajiny:

"Bojují zde místní, Ukrajinci. Žoldáci a Čečenci zde nejsou. Tato válka je nesmyslná. Jsme teď u nich doma. Proto je to hloupé, myslím. Velitelé nám říkali, že bojujeme proti žoldákům, kteří nám přišli zabrat naši zemi, "- řekl jeden z vojáků.

Před tím se 40 vojáků 51. mechanizované brigády obklopené domobranci na Donbasu po překročení státní hranice vzdalo úřadům Ruské federace.

Překlad PhDr. Vladimíra Grulichová

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.