Reklama

neděle 27. července 2014

Příkop 2: Ukrajina se rozhodla ohradit od Podněstří

27. 7. 2014     zdroj
Kyjevské úřady se rozhodly ohradit Ukrajinu od Podněstří příkopem 3,5 metru širokým a 2-3 metry hlubokým. Mluvčí Státní pohraniční služby Alexander Jakovenko oznámil, že už je dokončen 5 km dlouhý příkop. 
Práce probíhají 24 hodin denně. Očekává se, že každý týden bude vykopáno přibližně 2,5 km příkopu. Od 12. března byl občanům RF ve věku od 17 do 65 let, kteří žijí v Podněstří, zakázán vjezd na Ukrajinu. Jedná se už o druhý pokus Kyjeva upevnit své hranice podobným středověkým způsobem. Dříve začali takový příkop kopat na hranicích s RF. Existují ale i jiné varianty. Například, oligarcha a dněpropetrovský gubernátor Igor Kolomojskij navrhl oddělit Ukrajinu a RF Velkou ukrajinskou zdí.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.