Reklama

úterý 15. července 2014

Rusko pozvalo ataše 18 zemí na hranici s Ukrajinou.

15. 7. 2014   ruvr.ru
Ruské ministerstvo obrany zaznamenává, že pohraniční ruské obce jsou stále častěji ostřelovány z území Ukrajiny, aniž by oficiální Kyjev nějak reagoval. Prohlásil to náměstek ministra obrany Anatolij Antonov. Bezpilotní přístroje OBSE budou kontrolovat rusko-ukrajinskou hranici
Zdůraznil rovněž, že ukrajinská strana dělá vše pro to, aby se zbavila podezření z toho, že ostřeluje ruské území.

V této souvislosti se ruské ministerstvo obrany rozhodlo pozvat vojenské atašé 18 zemí, aby 15. července navštívili město Doněck v ruské Rostovské oblasti a současně i hraniční přechod, který byl zničen v důsledku ostřelování z území Ukrajiny. Mezi pozvanými jsou zástupci USA, Německa, Francie, Belgie, Ukrajiny, Nizozemí, Japonska a Číny.

Bezpilotní přístroje OBSE budou kontrolovat rusko-ukrajinskou hranici


Německý ministr zahraničních věcí Frank-Walter Steinmeier prohlásil po telefonickém rozhovoru se šéfem francouzské diplomacie Laurentem Fabiusem, ukrajinským ministrem zahraničí Pavlem Klimkinem a šéfem kanceláře ruského prezidenta Sergejem Ivanovem, že mise pozorovatelů OBSE bude rozšířena, aby mohla lépe kontrolovat rusko-ukrajinskou hranici.

Informovala o tom služba německého ministerstva zahraničních věcí.

Kromě rozšíření počtu pozorovatelů budou zřejmě monitoring rusko-ukrajinské hranice zajišťovat bezpilotní létající přístroje.

Tento plán potvrdil i předseda OBSE Didier Burkhalter po jednání s Klimkinem a šéfem ruské diplomacie Sergejem Lavrovem.

3 komentáře :

  1. Takto (že pozývá mezinárodní komisi k monitorování a ověření pravdivosti svých tvrzení) se rozhodně nechová ten, kdo něco skrývá a snaží se zavádět veřejnost. Právě naopak. Čím to je, že najednou mezinárodní honci za demokracií a humanitou nechtějí a nejsou schopni nic na Ukrajině prošetřit (střelba na 2 strany na majdanu, Oděský masakr, ostřelování ruské hranice...) ?

    OdpovědětVymazat
  2. http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/rusko-a-fasismus-zlodej-vola-chytte-zlodeje

    OdpovědětVymazat
  3. Mně naopak připadá, že že příspěvek na romea ukazuje, že ruské úřady se prokázané zločiny a fašistické organizace na území RF snaží postihovat v rámci zákonů. Je to v dost ostrém protikladu k přístupu Ukrajiny, která příslušníkům fašistických a paramilitárních organizací vydala zbraně a poskytla jim právo zabíjet.

    OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.