Reklama

neděle 27. července 2014

V pásmu bojových akcí na Ukrajině zůstává přes 1200 sirotků

27. 7. 2014    zdroj
Přes 1,2 tisíce dětí-sirotků nebylo dosud evakuováno z pásma vojenských akcí v Donbasu. Oznámil to v neděli zplnomocněnec pro práva dětí při prezidentovi RF Pavel Astachov. Podle jeho slov se nachází v pásmu vojenských akcí v Luhanské a Doněcké oblasti přes 60 různých zařízení pro sirotky a děti, které zůstaly bez rodičovské péče: dětských domovů, internátů, útulků a rodinných dětských domovů. „Kyjevské úřady zakazují odvážet a zachraňovat sirotky, a samy to nedělají, a změnily tak nejméně chráněné děti v rukojmí svých politických ambicí“, podotkl Astachov.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.