Reklama

pátek 8. srpna 2014

Babiš a Sobotka – pro sebe jako stvořeni

4. 08. 2014 - Erik Best
 
V celé své historii ČSSD zpravidla věděla, co jako strana chce a co zastává. Pod Bohuslavem Sobotkou se to mění. Kamkoli se podíváte, uvidíte teď komentáře o tom, jak slabým a nerozhodným je Sobotka lídrem. Sám tomu čelí selektivními výbuchy vůči Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi, byť to nemá v povaze. Jeden z takových výpadů se objevil v sobotním Deníku, pro nějž se Sobotka odvážil říct, že hnutí ANO „pevný názor často nemá a hledá řešení pragmaticky na základě momentální situace.“ A tady se nachází východisko, které hledají Sobotka a Babiš! Sobotka bude po tristním výkonu ČSSD v podzimních volbách potřebovat únikovou strategii a Babiš zas bude potřebovat poslušného zástupce, až Věra Jourová odejde do Bruselu. Nikde v české Ústavě se nepíše, že premiér musí rezignovat na svou funkci, pokud během jejího výkonu změní stranickou příslušnost.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.