Reklama

neděle 3. srpna 2014

Britský odborový svaz odsoudil činnost "fašistického Kyjeva"

3. 8. 2014  zdroj
Vedoucí odborové centrály "Unite" Andrew Murray vyzval vládu Davida Camerona, aby se zdržela podpory  ukrajinského vedení, jak uvedly noviny Daily Mail. Murray ve svém projevu na shromáždění u příležitosti založení organizace "Solidarita s protifašistickým odbojem na Ukrajině". 

Hovořil o nepřípustnosti "pokračující represe ve východní Ukrajině." "Musíme požadovat, aby vláda přestala podporovat rozšiřování EU a NATO, a aby přestala podporovat vládu v Kyjevě", řekl odborový předák. Murray odsoudil ukrajinskou vládu za "vraždění vlastních občanů". Bývalý vedoucí odborové centrály Len McCluskey také deklaroval podporu domobraně Donbasu. On, stejně jako Murray se podíleli na vytvoření organizace "Solidarita s protifašistickým odbojem na Ukrajině." Unite" sdružuje největší odborové organizace ve Velké Británii a byla vytvořena v roce 2007 na základě sdružení odborových svazů "Amicus" a "Svazu dopravy" a "General Worker’s Union".Centrála "Unite" hájí práva téměř půl milionu pracovníků.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.