Reklama

čtvrtek 14. srpna 2014

Dvě zprávy o sílící cenzuře na Ukrajině


14. 8. 2014 / zdroj zde a zde
Ukrajinští pravicoví a fašizoidní členové tzv. Velké vysílací rady ještě nepřišli na to, že cenzuru mohou provádět i při zachování dekora demokratičnosti a zdání veřejné služby, tak jak to po léta činí Česká (prolhaná) televize a Český (ulhaný) rozhlas. Zvolili pro svou zem cestu primitivnější a jednodušší - přímou cenzuru.

Prefabrikace lží, které ochotně přebírají renomované západní tiskové agentury, vypnutí všech ruských televizních kanálů, zadržování ruských, ale i dalších zahraničních novinářů, kteří vydávali svědectví o dění na východě Ukrajiny a které nešly pod nos současné vládnoucí chunty, jsou jenom symptomy. Dnešní schválení mimořádných (rozuměj diktátorských) pravomocí prezidentu Porošenkovi je další krok k úplné fašizaci země. Svoje si přihodila i Národní rada Ukrajiny pro televizi a rozhlas, která se obrátila na ministerstvo vnitra vedené fašíkem Avakovem s návrhem, aby byl přijat zákaz vstupu do země téměř čtyřem desítkám ruských novinářů. Seznam, jak je v diktaturách zvykem, nebyl zveřejněn.

K cenzurním zásahům se přidal "nezávislý" Okružní administrativní soud v Kyjevě. Koncem července projednal soud žalobu výše zmíněné Národní rady a přijal usnesení o zastavení vysílání na území Ukrajiny ruských televizních kanálů RTR-Planeta, NTV-Mir, Rossija 24 a TV Centr-International. Jak bylo upřesněno v soudním usnesení, obsah pořadů těchto televizí, prý, "neodpovídá ukrajinské a evropské legislativě" a proto nemohou být vysílány na Ukrajině. Kdo máte satelit a tyto stanice sledujete, jistě kroutíte nevěřícně hlavou.

Tak nám zbývá otázka. Co myslíte, kdy na Ukrajině chunta zakáže internet a srocování více než tří lidí, aby se zabránilo podvracení a šeptandě?

3 komentáře :

  1. zapomněl jste uvést pane Dvořáku, že v rusku cenzura již existuje, srocovaní více než tři lidí též. A všechný ukrajinské zakonodárce, kteři tyto zákony chtěli prosadit ještě za úřadu Janukovyče jaksi dostali azyl v Rusku a schovávají se tam, tak nevím proč tyto zákony by měl ukrajinský úřad příjímat. Je pravda, že v ukrajinském úřadu jsou ještě hnidy, kteří tyto zákony pomáhali prosadit, ale jim už nikdo nedá na to pravomoc -partie Regionu je rozpuštěna a nemá jíž žádnou silu.

    OdpovědětSmazat
  2. Aká cenzúra, decibel? V Rusku sú opozičné médiá a odkazy na ich články sú dokonca aj na stránkach "provládnych!" Nezvládol si azbuku, tak písmenkuješ hlúposti v latinke?

    OdpovědětSmazat
  3. A Strane regiónov vytvorila Opozičný blok, pokiaľ viem... no, mali byť tvrdší a neuhýbať!

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.