Reklama

pondělí 11. srpna 2014

Fidel Castro a Evo Morales se postavili za Palestince

11. 8. 2014   zdroj
Vůdce kubánské revoluce Fidel Castro a bolivijský prezident Evo Morales vystoupili na podporu Palestinců. Podle kubánského deníku Granma podepsali "Manifest na obranu Palestinců." Dokument iniciovala organizace "Síť na obranu lidstva" , kterou založil Morales.

Manifest podpořili také nositel Nobelovy ceny za mír Adolfo Perez Esquivel, spisovatel Eduardo Galeano, zakladatel Národního baletu Kuby Alicia Alonso a další slavné osobnosti. Autoři dokumentu požadují od mezinárodního společenství přimět Izrael, aby se stáhnul z pásma Gazy, ze Západního břehu Jordánu a také z východního Jeruzaléma. Celkem dokument podle "Sítě na obranu lidstva" podepsalo více než 340 tisíc osob a zástupci organizací z více než 50 zemích světa…

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.