Reklama

úterý 5. srpna 2014

Jsem rád, že máme Letiště Václava Havla

Ivan David
5. 8. 2014
Na jaře 1989 jsem se s kolegy z ústavu zúčastnil kongresu ve švédském Göteborgu. Cesta s leteckou společností SAS probíhala příjemně, na kongresu byl skvěle připraven odborný i společenský program. Zejména seveřané se projevovali chladnou korektností, slušností a zdvořilostí. I experti světového jména vystupovali skromně a začínající vědci nepředstírali, že spolkli veškerou moudrost.


Zpáteční cestu jsme absolvovali s Československými aeroliniemi. Letušky spolu dlouho švitořily a chichotaly se, aniž by věnovaly pozornost cestujícím. Pak začaly roznášet jídlo. Kolega projevil nespokojenost, že knedlo-vepřo –zelo je studené. Druhý kolega ho uklidnil: „Nic si z toho nedělej, pivo bude teplý.“ Letuška byla překvapena, čemu se po napití smějeme.

Je dobré, když cestující vracející se z ciziny ihned pozná, že přijíždí do země nepravdy a nelásky, lži a nenávisti, licoměrnosti, podlézavosti, nadutosti a pokrytectví. Ušetří si zklamání.

2 komentáře :

  1. Jemi to hrozně líto, ale musím souhlasit

    OdpovědětSmazat
  2. Jaký paradox. My, kteří jsme se principů rovnosti a sociálně spravedlivé společnosti s jásotem zřekli, dnes jen mlsně pokukujeme po zemích, kde se snaží aby právě takový způsob organizace a společnosti fungoval - Dánsko, Norsko, Švédsko...

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.