Reklama

sobota 9. srpna 2014

Majdan je proti Porošenkovi a speciální operaci na východě Ukrajiny
9. 8. 2014 / zdroj

Aktivisté Majdanu, kteří od 21. listopadu roku 2013 kontrolují hlavní kyjevské náměstí, odtud nehodlají odejít a teď protestují proti novým ukrajinským úřadům, proti válce na východě země a uzavírání podniků.

Zpravodaji agentury RIA Novosti to sdělil jeden z aktivistů.

„Proč se uzavírají továrny a závody, proč se válčí? Za nové vlády se vůbec nic nezměnilo, lidi jsou stejně jako dřív bez práce a korupce vzkvétá“, řekl zástupce Majdanu.
Na kyjevském náměstí se shromažďují ozbrojení lidé. Kličko je vyzývá, ať jdou bojovat nebo pracovat
Aktivisté Majdanu znovu na scéně. V Kyjevě jsou slyšet výstřely a výbuchy

Přitom k aktivistům neustále přicházejí obyčejní Kyjevané s požadavkem náměstí Nezávislosti opustit, protože podle jejich názoru musí být centrum Kyjeva čisté a kvetoucí.

- - -

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.