Reklama

pátek 8. srpna 2014

Na Majdanu se objevily nové barikády

8. 8. 2014 zdroj
Aktivisté Majdanu začali stavět nová opevnění na náměstí Nezávislosti v centru Kyjeva poté, co se komunální pracovníci pokusili odstranit barikády. Ve čtvrtek 7. srpna to oznámila ITAR-TASS . Obyvatelé stanového městečka upevňují ohrazení pneumatikami, deskami a cihlami.
"Současná moc se nijak neliší od té předchozí. Již vidíme první kroky uchvácení moci. Neustále nás terorizují pořádkové síly. Policisté převlečení do civilu se snaží vyprovokovat s námi konflikt, aby se našel důvod pro násilné rozehnání ", - řekl tiskové agentuře aktivista Majdanu.


Podle ITAR-TASSu obyvatelé Kyjeva opět, jako před několika měsíci, začali přinášet jídlo na Majdan a zpevňovat barikády.

Přicházejí informace o tom, že prapor "Ajdar", ovládaný vůdcem Radikální strany Ukrajiny Olegem Ljaško, se v nejbližších dnech přemístí z oblasti protiteroristické operace do Kyjeva. Tento prapor, jak oznámil Kryminform s odvoláním se na zdroje v ukrajinském hlavním městě, je připraven bránit Majdan. K "Ajdaru" se mohou připojit další jednotky územní sebeobrany, zejména prapor "Azov", umístěný v Mariupoli.

V centru města došlo 7. srpna k nepokojům, které vyvolaly pokusy komunálních služeb odstranit z Majdanu barikády a stany. Mezi aktivisty a policisty došlo ke střetům, bylo zraněno několik desítek lidí. "Majdanovci" podpálili pneumatiky a zabrali komunální zařízení.

Na ulicích ukrajinského hlavního města byly zpozorovány tanky a samohybná protiletadlová zařízení. Ministerstvo obrany Ukrajiny odmítlo v této věci podat vysvětlení.

přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

1 komentář :

  1. Jo, jo, milí majdanovci, tentokrát vám Nulandová koláčky nepřinese a ani ti policisté ze zásahové jednotky nebudou neozbrojení. Budete-li nadále demonstrovat proti současným Washingtonským loutkám ve vedení státu, Washington vám názorně předvede, jak vypadá demokracie po americku.
    Vždyť Bílému domu jde přece zásadně pouze o blaho prostých Ukrajinců.:-)

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.