Reklama

středa 6. srpna 2014

Obyvatel Šachťorska o situaci ve "městě": Letectvo a dělostřelectvo zaživa pohřbívají civilisty

6. 8. 2014   zdroj
4. a 5. srpna. Vojenské vzdušné síly Ukrajiny nadále bombardují města Šachťorsk a Torez a jejich předměstí. O tom 5. srpna informoval IA Regnum obyvatel Šachťorska Michail. "Včera a dnes ukrajinské letectvo nadále bombarduje Šachťorsk, Torez a jejich předměstí. Ukrajinské dělostřelecké údery na Šachťorsk jsou prováděny ze strany samostatné jednotky Šachta "Šachetní-Hluboká" (státní podnik "Šakťorskantracit"). 


 Naší ulicí prošel dělostřelec-zaměřovač. Během střelby dělostřelectvo zničilo několik obytných domů v místě dolu 15 a samostatné jednotky Šachta "Šachta-Viktorie" (státní podnik "Šakťorskantracit"). Střílejí velmi špatně, mimo domobranu. Hoří domy ... Ve městě nefunguje požární služba, takže nemá kdo uhasit hořící domy. Oheň se šíří z jednoho domu na druhý", řekl Michail.

Podle něj sklepy soukromých domů nechrání civilisty před leteckými údery a těžkým dělostřelectvem. "Skrývat se ve sklepech je nebezpečné. Ostřelování je tak intenzivní, že stropní konstrukce neodolá a lidé jsou zasypáni zaživa. Včera se několik lidí rozhodlo skrýt se ve sklepě čerpací stanice. Spadlo tam několik granátů. Vodárenská věž již neexistuje. Lidé byli pohřbeni zaživa. Vykopat je nemá kdo. Být na tomto místě je nebezpečné, neustále se střílí", řekl.

Popsal také důsledky zničení městské infrastruktury. "Ve městě desátý den není žádné osvětlení, osmý den není voda, není plyn. Je zde humanitární katastrofa, všechno je rozbité. Město pohřbili. Nepracují podniky a doly. Vzhledem k absenci energie jsou doly zatopeny. Byl zavřen drůbežářský podnik "Šachťorská Nova". Drůbež není čím napojit, takže podnik nemůže kuřata dodávat. Tisíce kuřat byly vypuštěny. Volně pobíhají. Lidé ve spěchu opustili své domovy, proto vypustili dobytek do ulic. Po soukromém sektoru běhají selata, prasata, nutrie, chodí nepodojené krávy, bučí", poznamenal.

překlad PhDr. Vladimíra Grulichová

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.