Reklama

středa 6. srpna 2014

OSN: Od začátku roku překročilo hranice Ukrajiny s Ruskem 730 000 osob

6. 8. 2014 zdroj
Moskva, 5. srpna - RIA Novosti. Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) sdělil, že 730 tisíc osob vjelo od začátku roku do Ruska z území Ukrajiny kvůli konfliktu na východě této země, oznámila v úterý agentura Reuters.

Příliv uprchlíků z jihovýchodní Ukrajiny do Ruské federace se dramaticky zvýšil od června v souvislosti s pokračujícími boji mezi přívrženci nezávislosti Donbasu a kyjevskými bezpečnostními silami.

Jak prohlásil Cochetel v úterý na briefingu OSN, na migrační službu Ruska se obrátilo 168 000 uprchlíků z Ukrajiny. Počet vnitřně přesídlených osob na Ukrajině dosáhl 117 000 a jejich počet neustále roste každý den o 1200 osob.

Podle nejnovějších údajů ruských úřadů bylo nuceno opustit území Ukrajiny od počátku konfliktu 730 tisíc obyvatel, kteří se nyní nacházejí v Ruské federaci. Již dříve bylo oznámeno, že více než 48000 z nich si vyřizuje dokumenty na získání azylu.

přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.