Reklama

neděle 3. srpna 2014

Pozorovatele z OBSE ostřelovali ukrajinští vojáci


3. 8. 2014 New World Order Opposition
Skupina expertů opět padla do minometného ostřelování v místě pádu Boeingu 777. Minometné ostřelování začalo, když pozorovatelé a odborníci projížděli vesnicí Hrabovo. Miny vybuchovaly ve vzdálenosti stovky metrů od nich. V tu dobu se experti ve 14 vozech dopravovali na místo letecké katastrofy na Ukrajině.

Po čtyři dny se holandští a australští specialisté a policisté nemohli na místo havárie dostat.

Den před tím ruský velvyslanec při OSN Vitalij Čurkin řekl, že Kyjev se může pokoušet zničit důkazy o zapojení ukrajinských bezpečnostních specialistů do letecké havárie. Diplomat připomněl, že krátce po neštěstí prezident Ukrajiny Petro Porošenko slíbil zastavit vojenské akce v okruhu do čtyřiceti kilometrů kolem místa havárie. Prezident také vydal příslušný rozkaz pro ukrajinské vojáky.

„Nicméně tento slib byl okamžitě porušen a ukrajinští představitelé veřejně oznámili nový úkol – vyčistit místo havárie od rebelů a převzít je pod svou kontrolu,“ – řekl Čurkin při vystoupení v Radě bezpečnosti OSN.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.