Reklama

čtvrtek 7. srpna 2014

Pro koho drahé? Americký export do Ruska zkolaboval o 34%


7. 8. 2014  zdroj
Ač Jack Lew slíbil, že ekonomický dopad na americkou ekonomiku bude z ruských sankcí minimální, tak fakta naznačují opak. Přiznává se, že USA nejsou největším ruským obchodním partnerem, ale eskalace sankcí už vedla k 34% kolapsu v amerického exportu do Ruska – což je největší absolutní propad od roku 2010. I dovozy z Ruska padají (už 3 měsíce za sebou), ale zatímco USA trpí těmito ‚ztrátami‘, je jasné, že Rusko nás postihuje více (prozatím, jelikož Putin se chystá spustit svá protiopatření). Od začátku sankcí ruské akcie vzrostly o 9,5% a S&P o 4,5%, ale v posledních týdnech ty nárůsty skončily.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.