Reklama

čtvrtek 7. srpna 2014

Řád scvrklé koruny

06. 08. 2014  / Eric Best

V české Ústavě je zakotvena pravomoc prezidenta udělovat vyznamenání. Většina z nich se dává za vynikající zásluhy v oblasti umění, vědy, sportu nebo armády. Občas proklouzne i někdo z byznysu, ale ekonom nebo bankéř jen zřídkakdy. Vzhledem k významu finančního sektoru pro západní civilizaci (o němž jsme psali včera) se zdá jedině spravedlivé, aby se jeho představitelům dostalo náležitého uznání. Prezident by měl guvernéra České národní banky zmocnit k udílení vlastních medailí. Nejvyšší pocty, Řádu scvrklé koruny, by se mohli dočkat ti, kteří tak neochvějně stáli za ČNB, když loni devalvovala měnu, včetně Aleše Michla, Vladimíra Dlouhého a Lenky Zlámalové. Řád za zásluhy by pak putoval k Jiřímu Rusnokovi, jenž devalvaci bránil v premiérském křesle, ale část odměny už obdržel... když byl jmenován členem bankovní rady ČNB.

1 komentář :

 1. ŘÍZENI OBĚHU PENĚZ NEMŮŽE BÝT JAKO JE TOMU DNES V SOUKROMÝCH RUKOU FEDu NA KTERÝ SE NAPOJIL GUVERNER ČNB

  Systém peněz tvořených na dluh -FED odporuje určitě nejen zdravému rozumu,ale i Ústavě.Švýcaři,kteří penězům rozumí chtějí také výstup ze současného podvodnického systému.K emisi peněz nemůže být privilegován žádný soukromý subjekt.Tak se stala tzv ČNB banka za všechny naše prachy.

  Řizení oběhu peněz se bude muset stát základním pilířem výkonu demokracie,vedle nezávislé justice,moci exekutivní a zákonodárné.Tyto nesmějí být mezi sebou propojeny jako je tomu dnes.To je důvod proč dnešní demokracie fungovat nebude.Jestliže tedy jsou
  A.Centrální banky ve skutečnosti v soukromých rukou,jako americký FED,na který je napojena i Evropská ECB-včetně prý nezávislé ČNB je to špatně.
  B.Opravdové centrální bankovnictví by muselo řidit peněžní oběh na základě myšlenky STOPROCENTNĚ KRYTÝCH PENĚZ.

  Ono totiž doposud byly peníze kryty ne produkty a prací,ale dluhem.První kdo začali o tom uvažovat jsou Švýcaři a rozběhli iniciativu VOLLGELD tedy plnohodnotné peníze.Rovněž OSV v ČR začiná uvažovat,že něco takového bude muset být v DESATERU VOLIČE,pravděpodobně jako bod č.4

  Neokonzervativci ve vládě totiž stále více omezují roli státu a pak obvinují stát,že se jimi nechal zničit A CHTĚJÍ JEJ ZNIČIT ÚPLNĚ právě proto se jim budou muset postavit do cesty občané voliči jinak tu budeme mít brzy česko-rupsko.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.