Reklama

čtvrtek 14. srpna 2014

Slovensko pozvalo na návštěvu prezidenta Putina
14. 8. 2014 / zdroj

Oslavy se budou konat 29. srpna v bývalé partyzánské metropoli – Banské Bystrici. Když Kreml pozvání přijme, pak to bude po Normandii už druhé mezinárodní setkání ruského prezidenta věnované oslavám majícím vztah k druhé světové válce. 


Jak řekl oficiální mluvčí slovenského ministerstva zahraničních věcí Boris Handel, očekává se, že do Banské Bystrice přijedou vedoucí činitelé deseti zemí, mimo jiné i sousedů Slovenska. Mezi takové „sousedy“ samozřejmě patří i Ukrajina. A v tisku se už objevují dohady o tom, jestli se nestane Banská Bystrica místem schůzky Putina s Porošenkem. A jaká mezinárodní překvapení můžeme vůbec očekávat od nadcházejícího „summitu“ lídrů protihitlerovské koalice na památných oslavách na Slovensku?

Toto řekl Hlasu Ruska primátor Banské Bystrice Peter Gogola:

audio zde


Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.