Reklama

čtvrtek 7. srpna 2014

Uvědomí si Putin, že nejsilnější kartu drží v ruce právě on?

Paul Craig Roberts
7. 8. 2014
Denně přibývá důkazů o tom, že Evropa se už smířila s washingtonským nástupem k válce proti Rusku. K válce, která bude pravděpodobně válkou .poslední. Fakt, že v ruském postoji vůči jejímu vzniku chybí jakýkoli prvek hrozby, dává Západu falešný signál naznačující, že Rusko je nejen slabé, ale i bojácné. Čímž se absence hrozby v ruském postoji proměňuje v o to ráznější válečnickou hnací sílu Washingtonu.

Je den ode dne zřejmější, že nejvýraznější slabostí Rusů dneška spočívá v tom, že mnoho z nich si s příchodem kapitalizmu pořídilo vysoký životní standard. Protože čím je ten standard vyšší, s tím větší panikou a vyplašeností sledují tito noví boháči světový vývoj a třesou se strachy, aby válka jejich pohodlný život neukončila. A činí možné i nemožné, aby jakoukoli takovouto hrozbu od sebe i od Ruska odvrátili.

Samozřejmě, Rusko musí zachránit svět před válkou, ale tento požadavek od něj také něco žádá. Totiž to, aby Evropě vystavilo účet, který by byl Evropanům jasný a srozumitelný. Vystaven ilegálním a vpravdě válečnickým ekonomockým sankcím nejen ze strany Washingtonu, ale též jejich evropských loutek, požádal prezident Putin svoji vládu, aby v odpověď na sankce na Rusko uvalené přišla se sankcemi odvetnými i ona. K tomu ale dodal, že by se s nimi nemělo jít příliš daleko. Doslova říká: „Samozřejmě, musíme to provést rozumně, abychom domácí výrobce podpořili, ale naše konzumenty přitom nepoškodili.“ Jinými slovy: Putin hodlá nasadit sankce, které by sankcemi ve skutečnosti nebyly, ale tak nějak by na ně mohly i vypadat.

Překvapující na věci je, že Rusko se tak ve věci sankcí staví do postavení defenzivního, a přitom je to nikoliv Washington a nikoliv EU, ale právě Rusko, které ve sporu drží pozici daleko nejsilnější. Vždyť jediným stlačením kohotků svých plynovodů a ropovodů je schopno přivést Evropu do stavu totálního kolapsu. A přitom by se ty kohoutky nemusely držet stlačené přiliš dlouho. Vlastně jen do okamžiku, kdy by Evropa konečně řekla Washingtonu své sbohem a uráčila se zasednout k rozumnému jednání s Ruskem.

Washingtonské agresivní nájezdy proti Rusku neustanou, dokud si jeho představitelé plně neuvědomí, že nejsilněkší kartu drží v ruce oni, a dokud současně neukáží, že s tou kartou umí též hrát. Jestliže se tedy Rusko pevně nezapře na svém, může se stát, že Washington ve svém usilovném směřování k válce uspěje, a „výjimečný a nepostradatelný americký národ“ v ní zemře společně se zbytkem světa.

Přeložil Lubomír Man

1 komentář :

  1. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

    Giaonhan247 chuyên dịch vụ mua vòng tay pandora từ dịch vụ order hàng mỹ hay nhận mua nước hoa pháp từ website nổi tiếng hàng đầu nước Mỹ mua hàng ebay ship về VN uy tín, giá rẻ.

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.