Reklama

středa 6. srpna 2014

V Doněcku dobrovolně přeběhlo 300 policistů na stranu Doněcké lidové republiky


6. 8. 2014  zdroj

V Doněcku dobrovolně přeběhlo 300 policistů na stranu Doněcké lidové republiky. Informoval o tom ve vysílání kanálu "112 Ukrajina" poradce na ministerstvu vnitra Ukrajiny Anton Geraščenko.

Podle něj v regionu zůstalo "10 až 15 procent policistů loajálních ukrajinské vládě",  yprávu přinesla agentura ITAR-TASS. Již předtím prohlásil ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov, že je třeba vyměnit asi 20.000 policistů.

Na své facebookové stránce napsal, že ministerstvo odhaduje, že je nutné najít téměř 20.000 lidí, kteří mají nahradit zdiskreditované a během vojenské operace propuštěné policisty.

Kromě toho se podle Avakova týká výměna těch policistů, kteří nesložili test na detektoru lži.

Mezitím byl na Arsena Avakova na začátku července vydán v jeho nepřítomnosti zatykač soudem v Moskvě. Hlava ukrajinského ministerstva vnitra je v důvodném podezření z účasti na používání "zakázaných prostředků a způsobů vedení boje."
 
Soud vyhověl podobné žalobě i proti ukrajinskému oligarchovy Igoru Kolomoiskému, který sponzoruje vojenské jednotky bojující na východě Ukrajiny proti milicím domobrany.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.