Reklama

pátek 15. srpna 2014

Vedoucí Státního výboru půdního fondu Ukrajiny byl za trest poslán do válečné zóny

15. 8. 2014   zdroj
Vedoucí Státního výboru půdního fondu Sergej Rudyk byl odeslán do bojové zóny. Jak uvádí "Cenzor.Net" byl ve čtvrtek 14. srpna přijat do jedné jednotky ukrajinské armády jako vojín. Sergej Rudyk byl jmenován šéfem Státního výboru půdního fondu 9. 4. 2014. Je členem politické rady nacionalistické strany "Svoboda".


"Rudyk byl přijat do zaopatření, dostal prostředky osobní ochrany, kompletní výstroj a v posádce hlídkového vozu odjel v doprovodu vojáků do oblasti protiteroristické operace (ATO)," - řekl místopředseda Dněpropetrovské krajské administrativy Genadij Korban. (Teroristy Kyjev nazývá příznivce lidových republik Donbasu – pozn. «Ленты.Ру»).

Šéf Státního výboru půdního fondu se podle něj nachází na území Doněcké oblasti. "Po splnění úkolu bude vojín Rudyk i nadále plnit svou povinnost k vlasti. Byla mu objasněna práva a povinnosti, normy ústavy v oblasti kázně a podřízenosti, "- poznamenal Korban.

Ve čtvrtek bylo oznámeno, že šéf Státního výboru půdního fondu přijel do Dněpropetrovska, aby jmenoval vedoucím krajské správy půdního fondu nějakého Vadima Čuvpila. Ten je považován za přívržence oligarchy Rinata Achmetova. Plánované jmenování vyvolalo protest místního "lustračního výboru" a vyprovokovalo vystoupení aktivistů proti Rudykovi. Ti jej dopravili do Štábu národní obrany Dněpropetrovské oblasti s tím, aby byl odeslán na frontu.

přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


2 komentáře :

 1. ONO SE TOTIŽ BUDE MUSET VRÁTIT V RÁMCI TZV.RESTITUCÍ STALINEM UKRADENÁ PŮDA NEJENOM POLSKU,ALE 32 MILIONŮ HEKTARŮ I PŮVODNÍM MAJITELŮM A TO TEN TROTL NEPOCHOPIL

  proto byl poslán zkrácenou cestou na frontu ,bojovat za MAJDAN hlupáků a fašistů,kteří mají demokraticii tak jedině u zadku.To prokázali podepsáním prý smlouvy s EU,KTERÁ SE UŽ POSTARÁ SPOLEČNĚ S USA,ABY Z UKRAJINY NIC NEZBYLO KROMĚ MRTVOL..

  OdpovědětVymazat
 2. Původním vlastníkům ? To byl car, šlechta a magnáti (většinou židovští). Bolševici půdu vyvlastnili tím zákonem o půdě hned po revoluci a přidělili rolníkům. Po 10-ti letech, když se rolníci zmohli, je naháněli do kolchozů. Kdo se zmohl moc, byl jako kulak zastřelen. Prováděli to opět židobolševici, kolikrát přímí potomci původních majitelů, půdních magnátů. Proto byla na Ukrajině ta obrovská nenávist k židům.
  Vznik větších zemědělských podniků byl Stalinovi doporučen i Američany, tam totiž probíhalo to samé, jen se tolik nestřílelo - viz. od Steinbecka "Hrozny hněvu". Zemědělství bez mechanizace poutalo moc pracovní síly, dělat to jako v 19. století nic nevynášelo - a neuživilo by národ. Na Ukrajině rolníci vymlátili voly, které používali na černozemi k orbě a na protest nezasili - takže pak se "neurodilo" a nastal hladomor. Ten nebyl třeba v českých vesnicích na Volyni, protože tam nebyli tak pitomí.
  Jestli mluvit o restituci, tak komu ? Těm rolníkům, co jim půdu dali bolševici (Lenin) a Stalin jim ji zase sebral, po 10-ti letech ? Nebo potomkům cara ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.