Reklama

čtvrtek 14. srpna 2014

Zaorálku, zdržte se dalších neprofesionálních komentářů vůči ruským sankcím a českým zemědělcům! Senátor ostře reaguje na šílené prohlášení ministra14. 8. 2014 / Jan Veleba / zdroj
Důrazně se ohrazujeme proti stanovisku ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka ze dne 12.8. 2014 prezentované v Hospodářských novinách, ve kterém odmítá uvažovat o kompenzacích ztrát za ruské sankce pro české zemědělce.


Pan Lubomír Zaorálek patří k těm politikům, kteří svými výroky na počátku ukrajinské krize k žádnému řešení nepřispěli. Naopak, poškodili českou diplomacii, poškodili zájmy českého průmyslu a krizi pomáhali pouze eskalovat.

Konstatujeme, že pan Lubomír Zaorálek, mimochodem – člověk, který nikdy nežil ve skutečně reálném životě, naprosto nezná a dokonce ani netuší dopady a návaznosti ruských sankcí. Jednak dopady na samotné české zemědělce a dále také na navazující odvětví, zejména pak zpracovatelský průmysl. Uvědomme si přitom, že zemědělství plus na něho navazující obory tvoří 15 procent pracovních míst naší ekonomiky!

Žádáme proto pana ministra zahraničních věcí České republiky, aby tuto otázku přenechal kompetentnímu ministru zemědělství Marianu Jurečkovi a zdržel se dalších neprofesionálních a naprosto mylných komentářů.

Jan Veleba, senátor a předseda SPO

1 komentář :

  1. Zaorálek je člověk bez názoru,papouškuje,co mu zajistí korýtko... Viz.jeho odpor k radaru v Brdech,dnes by nejradši udělal základnu NATO z celé naší země...Pro takovéhle lidi užívám slovo,,zmrd´´...

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.