Reklama

pondělí 8. září 2014

Čurkin podrobil kritice politiku Spojených států při změně režimů v jiných zemích

8. 9. 2014    zdroj
Podle stálého zástupce Ruské federace při OSN Vitalije Čurkina vede změna režimů uskutečňovaná Spojenými státy v různých zemích k těm nejtěžším následkům.

Libye a Irák jsou "dobrým příkladem, kdy Američané odešli a ve skutečnosti neuzavřeli záležitost," řekl diplomat na TV kanálu " Россия 1". "Přišli změnit režim, ale když měníte režim, připravujte ho a udělejte to tak, aby nový režim mohl řešit problémy, kterým čelí daná země".

To vše podle něj potvrzuje myšlenku, že takové"geopolitické inženýrství", prostá změna režimu bez předběžné kalkulace toho, co se může potom stát, "má velmi vážné následky."

Jako příklad Čurkin uvedl také situaci v Mali, Středoafrické republice, Súdánu. Případ "Islámského státu", působícího v Sýrii a Iráku, nazval "bezprecedentní výzvou".

Stálý zástupce Ruska při OSN poukázal na to, že nyní je porušen "systém souřadnic", ve kterém hlavní hráči, byť s rozpory, vzájemně spolupracují při řešení složitých mezinárodních otázek.

Pro Novou republiku přeložila V. Grulichová

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.