Reklama

středa 10. září 2014

Evropa se obává, že zůstane v zimě bez plynu.

10. 9. 2014 ruvr.ru
Evropa se vážně připravuje na eventuální přerušení dodávek plynu z Ruska letos v zimě, praví se v návrhu referátu o otázkách energetické bezpečnosti, který připravila Rada EU. EU otevřeně uznává, že v případě vážných problémů „mohou být tržní opatření nedostatečná“. Pak se musí použít mechanismů „optimálního využití“ plynojemů a zkapalněného zemního plynu.Evropská strategie spočívá v dalším snižování spotřeby nerostných energetických surovin díky přechodu na obnovitelné zdroje a zvýšení energetické efektivity. EU sází především na zapojení „nových dodavatelů“ zkapalněného zemního plynu.


1 komentář :

  1. Evropa se obává... V Bruselu dřepí banda dementů,co nám,evropanům jen dělá další a další problémy za vydatného přispění USA!!! Kolik jim US-šmejd za tu loajalitu asi platí,to by bylo myslím zajímavé vědět...

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.