Reklama

středa 10. září 2014

Finsko odsunulo přijetí sankcí proti Rusku

10. 9. 2014    zdroj                                                                                      Evropská unie je nucena kvůli pozici Finska a řady dalších států o několik dní odložit zavedení nových sankcí proti Rusku, píše Wall Street Journal s odvoláním na prohlášení předsedy vlády Finska Alexandra Stubba .

Podle Stubba musí EU počkat se zavedením nových ekonomických sankcí proti Rusku, neboť Finsko se domnívá, že teď není vhodná doba pro nové sankce. Poznamenal, že jednání o tom, v jaké variantě (sankce) budou zveřejněny v Úředním věstníku Evropské unie, budou ještě probíhat.


Finského premiéra také znepokojují možné odvetné sankce ze strany Ruska. V materiálu ve Wall Street Journal je upřesněno, že "Finsko má společnou hranici s Ruskem o délce 1300 km a mělo zisky z cestovního ruchu a obchodu se svým obrovským východním sousedem". Finsko bylo i dříve mezi zeměmi Evropské unie, které měly pochybnosti o významu zvyšování tlaku sankcí na Rusko.  překlad V. Grulichová1 komentář :

  1. Je to velice překvapivé, protože, podle tisku, se premiér Stubb ještě nedávno vyjadřoval vůči Rusku velice negativně.

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.