Reklama

středa 3. září 2014

Generálové NATO: Ukrajina úplně prohrála válku na Donbasu

3. 9. 2014
Názor NATO: Ukrajina prohrála ozbrojený konflikt na Donbasu. Tuto informaci zveřejnilo 2. září německé vydání Spiegel Online s odvoláním se na nejmenovaného vysoce postaveného generála aliance; materiál byl převzat mnohými ukrajinskými médii.


"Z vojenského hlediska Kyjev konflikt prohrál," - řekl zdroj, když zveřejňoval informace o výsledcích krizového zasedání generálů NATO, které se konalo koncem minulého týdne. Podle něj zůstává pro prezidenta Porošenka pouze možnost jednat s cílem zachovat lidi naživu. Možnost změnit situaci ve prospěch Kyjeva vysoce postavení generálové NATO nevidí. V NATO jsou také přesvědčeni, že Ukrajina úplně ztratila kontrolu nad východní hranicí.

pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.