Reklama

sobota 13. září 2014

Německé tanky překročily hranice Ukrajiny a postupují k východu

13. 9. 2014, zdroj: ukraina.ru nemecke tanky
Obyvatelům západní Ukrajiny se podařilo vyfotit německé tanky, které přejely polsko-ukrajinskou hranici.
Fotografie neobvyklých obrněných vozidel vznikly 12. září na obchvatu Lvova. 13. září byla kolona už blízko města Ternopol. Místní blogeři komentují co viděli, předpokládají, že německé "Leopardy" směřují k Novorosii.foto: gorod55.ru
"Vpředu kolony byly i dvě velké minolovky, za nimi tanky. Němci přemístili část svého obrněného parku. Vypadá to jako staré ruské brnění..."- píší svědci.


Celkem uživatelé sociálních sítí napočítali 34 tanků. 15.-26. září se na území Ukrajiny plánuje společné vojenské cvičení Ukrajiny a NATO "Rapid Trident 2014". Manévrů v blízkosti města Javorov se zúčastní vojáci z 15 zemí, včetně Ukrajiny.

Nicméně cesta, na které zaznamenali přítomnost německých obrněných vozidel, je hodně daleko na východ od místa tohoto vojenského cvičení.

7 komentářů :

 1. S největší pravděpodobností se jedná o snímky Německých tanků Leopard 2, 1,2 a 4 snímek Leopard 2a6, 3 snímek Leopard 2a4. Maximální rychlost 72 km/h s dojezdem 550 km asi nejedou přes celou Ukrajinu. Nejspíš se jedná o fake sloužící Kyjevu k motivaci vlastní armády.

  OdpovědětSmazat
 2. Pokud je to "fake" k motivaci vlastní armády, proč to neuveřejňuje Kyjev?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. promiňte ale ten login přes google na vaše diskuze je úchylárna nehledě na to, že maže napsaný příspěvek.

   Podíval jsem se na několik oficiálních ukrajinských serverů a nikde ani zmínka. Píší o tom jen pro novorúské servery a jako zdroj uvádí blogery. Jediný odkaz je na druhé fotografii - gorod55.ru. Nevím jestli si jen někdo nedělá přitroublou legraci, nebo se chce zviditelnit za každou cenu nebo jestli se jedná o klasickou desinformaci či pravdu. Ale mlčení prokyjevských médií vede spíš k tomu fake. Porošenko je lhář a podvodník a takovouto informaci by si pro sebe nenechal. Proč fake ? Jedná se o nejmenovaný a nezjistitelný zdroj ! Fotografie jsou podobné dříve zveřejněným fotografiím na internetu. Který bloger má možnost fotografovat německý tank na ukrajinském území ve vozovém parku, když jsou taková zařízení, zvlášť na cizím území, střežená ? Žádná z fotografií nenese žádnou informaci k určení místa nebo času. Co by se mohlo stát brát takové informace jako dostatečné ? Zhoršení vztahů mezi Německem a Ruskem o to jednoduší, že se na Ukrajine (s Ruskem sousedícím státem) koná mezinárodní cvičení NATO, které nepokrytě proti Rusku vystupuje ? Zvýšení sebevědomí prokyjevských vojsk ? Vyvolání strachu u Armády Jihovýchodu ? Objednala si zveřejnění takovéto informace Novorosijská armáda pro zvýšení své podpory u obyvatel ? Dle mého názoru jde jen o další dílek dezinformační války.

   Smazat


  2. Ministerstvo obrany SRN oficiálně vyvrátilo zprávy ukrajinských masmédií o tom, že v této zemi se údajně nacházejí německé tanky. „Historka s tanky Leopard neodpovídá skutečnosti“, podotkl pramen v tomto rezortu.


   Některé ukrajinské informační zdroje předtím oznámily, že obyvatelům Západní Ukrajiny se podařilo vyfotit kolonu ze 34 německých tanků Leopard v okolí Lvovu.
   http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_15/SRN-vyvratila-zpravy-masmedii-o-nemeckych-tancich-na-Ukrajine-8669/

   Smazat
 3. Pana Valento,
  pokud jde o diskusi, je přepojení diskuse přes Google daň za používání platformy "Bloger", lidé, kteří nám poskytují technickou pomoc hledají lepší možnost. Na druhé straně nestojíme o záplavy vulgarismů psaných anonymy, jak je to běžné na facebooku. Nic jsme Vám nesmazali.
  Samozřejmě, že jde o zprávu neověřenou ze dvou nezávislých zdrojů. To je špatné. Ovšem "oficiální" sdělovací prostředky často šíří informace prezentované manipulativně, jednostranně, vynechávají to, co se jim nehodí a o mnoha tvrzeních se prokáže, že jsou nepravdivé. Vtip je v tom, že oni "nelžou", oni citují někoho, kdo lže nebo využívá své autority k šížení nepravdivých informací. My nelžeme, on to opravdu řekl. Uvádíme informace, které nemůžemě vždy ověřit. Část z nich je pravdivých a samozřejmě nevíme jistě, která. Důležité ale je to, že lidé dostanou informaci o tom, že něco jee možná také jinak a mají možnost přemýšlet o tom, co je v kontextu jim známých skutečností pravděpodobnější. Vždyť "Buk" ujíždějící z místa odkud údajně sestřelil malajské dopravní letadlo byl nakonec zcela prokazatelně ukrajinský. Bylo to zfalšováno. Občan se má zamyslet nad tím, která strana má motiv falšovat takové zprávy. Že ukrajinská strana něco popřela není vůbec zajímavé zejména po sérii prokazatelně lživých výroků.
  Kdy je zpráva opravdu definitivně "ověřena"? Když bych to já sám osobně vyfotografoval, budete tomu Vy věřit? Proč byste něvěřil někomu, kdo tvrdí, že jsem to nevyfotografoval, že objekt je jiný a jinde? Mimochodem, je pro Vás tvrzení mluvčího ministerstva (kteréhokoli na celém světě) "vyvrácením" tvrzení jiného? Nikoliv, je to jen "tvrzením o tvrzení". Nemůže být motiv něco tvrdit silnější než motiv téže osoby prožívat radost z vlastní pravdomluvnosti?

  OdpovědětSmazat
 4. zabery 2 roky stare, takze neni to aktualni ty fotky

  https://www.youtube.com/watch?v=Y3Un76NbuBQ&hd=1

  OdpovědětSmazat
 5. Dobrý den pane Davide.
  Toto není asi ta nejlepší platforma na řešení daně formou připojení Google. No proč by jste mi měli něco mazat ? Nepíši nic za co by se nechalo blokovat nebo mazat příspěvky. Nicméně k meritu, proč bych nevěřil, že jste objekt vyfotografoval ? To záleží na mnoha faktorech a několik jsem jich uvedl. Dění na Ukrajině sleduji dost intenzivně a přesně tohle se, krom dalšího, naprosto vymyká dosavadnímu postupu NATO a Německa obzvlášť. Nesouhlasím s důvodem sankcí na Rusko, protože sankce samy o sobě povedou k ekonomickému a politickému oslabení EU a tím posílení vlivu USA v Evropě, kde se zbavilo svého největšího konkurenta, Ruska. Ale všechny kroky NATO i UE a jednotlivých zemí jsou účelové a čitelné ! Tedy odpovídají charakteru té které země a tohle by bylo pro Německo moc velké riziko i na domácí politické scéně a pro německé politiky by to mohla být politická sebevražda poslat bez schváklení tanky do místa válečného konfliktu v cizím státě, se kterým nesousedí ani nejsou v jedné alianci. No a jsou tu i další souvislosti a směr vývoje. :-) Navíc se snažím získávat informace z více zdrojů, nejlépe z obou stran a ty potom filtrovat, takže se nesnažím o prosazování pouhého osobního názoru jen na základě pocitů. Mějte hezký večer.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.