Reklama

úterý 9. září 2014

Orgány státní moci DLR objasnily své pojetí nezávislosti

9. 9. 2014  zdroj
Orgány státní moci samozvané Doněcké lidové republiky chápou pod zvláštním statusem Donbasu získání nezávislosti na Ukrajině při zachování kulturních a ekonomických vztahů. "Interfax" oznámil, že to uvedl místopředseda vlády DLR Andrej Purgin.


"Každá strana může chápat pojem všeobecného statusu po svém. My tím chápeme zachování nezávislosti se společným kulturním a ekonomickým prostorem s Ukrajinou, "- řekl Purgin. Podle něj se nyní o návratu do struktury Ukrajiny nejedná. "Ve zprávě (z jednání v Minsku) není formulace, která by hlásala nutnost návratu do struktury Ukrajiny. Kromě toho se otázka statusu samostatně prakticky neprojednávala, "- dodal místopředseda vlády DLR.

Rozhodnutí o poskytnutí zvláštního statusu Doněcké a Luganské oblasti bylo vypracováno na základě výsledků z jednání kontaktní skupiny v Minsku 5. září.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.