Reklama

čtvrtek 11. září 2014

Singerův a Babišův efekt - abeceda dojmologie

11. 09. 2014 - Eric Best
Věřili byste, kdyby vám někdo řekl, že zdraví českých bank za rok poskočilo z 33. místa ve světě na 24.? Pravděpodobně ano, protože Miroslav Singer nám vtlouká do hlav, že český bankovní systém je dobře kapitalizovaný a strukturálně bezpečný. Věřili byste, kdyby vám někdo řekl, že pokud jde o hospodárnost státních výdajů, ČR se na světovém žebříčku za rok zlepšila z 53. na 7. místo? Možná ano, pokud věříte řečem Andreje Babiše o tom, jak omezí plýtvání a korupci. Čeští manažeři, kteří se zúčastnili průzkumu pro zprávu Světového ekonomického fóra o globální konkurenceschopnosti pro léta 2014-2015, tomuto mediálnímu halasu očividně uvěřili, což České republice pomohlo posunout se tento rok v indexu globální konkurenceschopnosti o devět míst, na 37. příčku.

V oblastech, které jsou snadno změřitelné, jako je vládní dluh, celkové zdanění nebo zakládání nových firem, se ČR moc nezměnila (až na výjimky). V kategoriích, kde jsou rozhodující dojmy, Češi povýšili.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.