Reklama

úterý 9. září 2014

Skutečné ztráty ukrajinských vojsk odhadem exprezidenta Kučmy


Leonid Kučma, prezident Ukrajiny v období 1994-2005
9. 9. 2014
Kučma odhadl skutečné ztráty ukrajinských vojsk, zdroj: ukraina.ru, doplňující komentář Novarepublika.cz

Ztráty ukrajinských ozbrojených složek za tři měsíce jsou větší, než byly ztráty za 10 let války v Afghánistánu.Bývalý ukrajinský prezident Leonid Kučma (nar. 1938) během cesty do Černigova odhadl ztráty sil takzvané "ATO" (ProtiTeroristická Operace, na východě Ukrajiny nazývaná Protinárodní Teroristická Operace). Počet obětí se dá přibližně vyvodit z jeho výroku:

"Za 10 let války v Afghánistánu jsme ztratili méně než v posledních třech měsících". Podle oficiálních údajů byl celkový počet padlých sovětských vojáků za 10 let války v Afghánistánu 15 031 lidí.

Zároveň exprezident přiznal, že přesný celkový počet obětí občanské války na Ukrajině není znám.

Leonid Kučma zdůraznil nutnost mírového urovnání konfliktu. "Každá válka musí skončit mírem. Čím dříve se tak stane, tím menší budou ztráty" - řekl bývalý prezident. K poslední větě by se chtělo dodat "Kdo by to byl řekl, že?", zní totiž jako nejotřepanější klišé. U Kučmy se naštěstí dá předpokládat, na rozdíl od současných vůdců Ukrajiny, že to myslí upřímně.фото © РИА Новости. Егор Еремов


Celkové ztráty konfliktu zatím nikdo neznáŽádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.