Reklama

čtvrtek 4. září 2014

Souhrnné hlášení armády Jihovýchodu pro 4. září: trestné oddíly ukrajinské chunty ustupují u Debalceva a Luganska, domobrana postupuje k Mariupolu,bylo zničeno odpalovací zařízení taktické rakety Točka-U


4. 9. 2014 / zdroj
Během dne, fašistické dělostřelectvo pokračovalo v ostřelování obytných čtvrtí a infrastruktury města Doněck.
Velitelé domobrany vyčleňují část svých sil pro poskytování pomoci civilnímu obyvatelstvu v osvobozených oblastech. Byly naplánovány práce na dodávkách potravin do nejvíce postižených osad, které utrpěly činností fašistů.
Na doněckém úseku fronty jednotky chunty pokračovaly v přeskupování a přisouvaly zálohy.


Po palebné činnosti vedené dělostřelectvem armády Doněcké lidové republiky na nepřátelské pozice v oblasti Debaljcevo, síly Národní gardy a ukrajinské armády utrpěly značné ztráty na živé síle a technice a začaly ustupovat severním a severozápadním směrem. Vyřazeny byly 2 tanky, 9 obrněných transportérů, 3 BVP (bojových vozů pěchoty), 2 minomety, 12 automobilů. Zabito a zraněno bylo pětadvacet ozbrojenců nepřítele.

Jsou přijímána opatření k identifikaci a zničení nepřátelských podvratně-průzkumných skupin v oblastech Razdoljnoje, Styla, Komsomolskoje.
Na luganském úseku fronty síly kyjevské chunty pod údery domobrany nadále ustupovaly a soustřeďují se v oblasti osad Veselaja Gora a Ščastě.

Během zesílených bojů oddíly domobrany obsadily Žoltoje a Rudý Jar. Ustupující, sabotážně-průzkumné skupiny protivníka připravily klíčové objekty infrastruktury k vyhození do vzduchu. Díky rychlým a rozhodným krokům bojovníků domobrany, nebyly plány fašistů naplněny.  současné době probíhá odminovávání objektů.

V důsledku dělostřeleckých úderů na pozice trestných oddílů ukrajinské chunty v oblasti osad Poběda a Dmitrovka byl zničen takticko-raketový komplex "Točka-U", 9 tanků, 14 bojových vozidel pěchoty a obrněných transportérů, 30 nákladních automobilů. Ztráty na živé síle okupantů činí více než 60 mužů padlých a raněných.

Na mariupolském úseku se situace podstatně nezměnila. Hlavní úsilí nepřítele bylo zaměřeno na udržení linie, stavěl obranné objekty na předměstích Mariupolu.
V důsledku úspěšných útočných operací v oblasti Bezymjanovo a Krasnoarmejskovo síly lidové domobrany postoupily a opevňují se na hranicích Širokino - Kominternovo. Síly kyjevské chunty ustupují směrem na Mariupolu.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.