Reklama

středa 3. září 2014

Ukrajinský ministr obrany se vyjádřil, že chce "Velkou vlasteneckou válku" s desítkami tisíc obětí

3. 9. 2014
Ministerstvo zahraničí Ruské federace (MZ RF) se vyjádřilo k prohlášení ministra obrany Ukrajiny Valerije Geleteje , který oznámil "konec operace na osvobození východu Ukrajiny od teroristů" a začátek "Velké vlastenecké války", v níž se budou ztráty vyčíslovat "desítkami tisíc". Na MZ RF bylo IA Regnum sděleno, že stupeň kompetentnosti ministra obrany Ukrajiny – to je námět pro studium odborníků nikoliv ve vojenské oblasti.


Výzva Geleteje o přípravě na další "desítky tisíc" obětí v jím nazvané "Velké vlastenecké válce", ale ve skutečnosti – v nové represivní akci ve své vlastní zemi – vyvolává, podle ruských diplomatů, šok. "Tím zatahuje ukrajinský lid do pokračování krvavé občanské války. Takové znevažující krytí touhy sedět v zastávaném křesle za každou cenu snad v dějinách Evropy zatím není známo. Těžko uvěřit, bylo řečeno na MZ RF, že taková prohlášení mohou patřit ministrovi obrany civilizovaného státu".

pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

1 komentář :

  1. má tomu člověk věřit? INTERNET SVÝM ZPUSOBEM JE BULVÁR. TAKÉ LŽE

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.