Reklama

úterý 9. září 2014

Všechny ty sankce pomohly jak mrtvému obklady! - Arsenij Jaceňuk

Arsenij Jaceňuk

9. 9. 2014, Jaceňuk si zkouší řeč o ruském vojsku před tiskovkou, zdroj YouTube, video 1:47

Na sociálních sítích se před časem objevilo video, na kterém si Arsenij Jaceňuk (nar. 1974) zkouší proslov o ruském vojsku, které vtrhlo na Ukrajinu. Video s předsedou vlády Ukrajiny vzniklo před odchodem na tiskovou konferenci. Novináři jaksi zapomněli vypnout kameru.

"To je do očí bijící ruská agrese. V Mariupoli, v Mariupoli jsou ruská vojska, v Novoazovsku jsou ruská vojska, pravidelná ruská armáda. Ne teroristé, ne donečané (lidé z Doněcka), ne žoldáci - pravidelná ruská armáda... Ochochoch... Všechny ty sankce jsou platné jak mrtvému obklady, nepomohlo to. S ruskými teroristy se vypořádáme, s pravidelnou ruskou armádou... (kroutí nesouhlasně hlavou). Mají 1 100 000 vojáků, z toho 100 000 výborně trénovaných, prošli Abcházii, Osetii, Čečnu. Takový výcvik u nás nikdo nemá..." - řekl značně rozrušený, smutný ukrajinský premiér, který, jak je cítit, by si velmi rád zaválčil.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.