Reklama

sobota 6. září 2014

Zdroj z Doněcka: Ukrajinská vojska pokračují v útocích.

Miroslav Pavlíček
6. 9.2014 Reformy
Ukrajinská vojska nedodržují zastavení palby, pokračují v dělostřelecké palbě na Doněck a na pozice milice Doněcké republiky u Mariupolu, řekl v sobotu Itar-Tass spolupředseda politického hnutí Lidová fronta Novorossie Konstantin Dolgov.Žádné z příměří uzavřených s Porošenkem nebylo nikdy dodrženo. Ukrajinské síly pokračují v dělostřeleckých úderech na Doněck a na jeho předměstí, a nepřestaly s palbou ani v Mariupolu, řekl.
Ministerstvo obrany samozvané Doněcké lidové republiky v sobotu řeklo, že Gorlovka byla terčem minometné palby. V Makajevce kolem půlnoci stříleli na uhelný důl. Zahájili palbu na město Jasonovataja. Ukrajinská vojska rovněž pálila ze zbraní na obrněných vozidlech na doněcké letiště.

Vysoce postavený zdroj řekl, že „Kyjevská“ prohlášení o zastavení palby byla jen prohlášeními. To jsou prohlášení jen na papíře a ve vysíláních. V realitě to jako pravda nevypadá, řekl.„Teď je ve městě relativní klid,“ řekl zdroj z ministerstva obrany.

Síly Doněcké a Luganské republiky příměří dodržovaly, dodal.

V pátek ministerský předseda Doněcké republiky Alexander Zacharčenko po schůzce kontaktní skupiny v Minsku nařídil telefonicky zastavení palby a to zastavení palby se dodržuje, řekl zdroj.

Rovněž řekl, že ukrajinská vojska se v oblasti Mariupolu doplňují.

Itar-Tass nemá žádná potvrzení informací z jiných zdrojů.

Dohoda o příměří byla mezi stranami konfliktu dosažena už před tím 20. června, ale ukrajinský president Pjotr Porošenko příměří k 30. červnu zrušil s tvrzením, že bylo jednostranné. Během této doby kyjevská vojska neustále dělostřelectvem a minomety ostřelovala obytné čtvrtě v oblastech Doněcka a Luganska. Těžkých zbraní rovněž použili proti silám milice.

Ruský president Vladimir Putin 3. září navrhl mírový plán k vyřešení krize na Ukrajině. Plán volal po zastavení ofenziv všech sil na jihovýchodě Ukrajiny, stažení ozbrojených sil do bezpečných vzdáleností od obytných sídel, mezinárodní pozorovatele k monitorování zastavení palby, žádné používání vojenských letadel proti civilistům, výměnu všech zajatců, otevření humanitárních koridorů a opravy infrastruktur.

Dohody o zastavení palby a o řešení bylo dosaženo během schůzky kontaktní skupiny 5. září v Minsku za účasti zástupců z Kyjeva, regionů jihovýchodní Ukrajiny, OSCE a Ruska.

2 komentáře :

  1. To se dalo čekat,záminka se musí najít za každou cenu.Samozřejmě,že za vše opět bude moci Putin.Kéž by ty válečné štváče z USA,EU,NATO a jejich slouhy vzal čert!!!

    OdpovědětSmazat
  2. Politici USA,EU, a chunta na Ukrajine to sú jašterice a hady v ľudských kožiach. Veriť im to nemá zmysel. Veď vezmite si polo zamrznutú vretenicu pod kabát zohrejte ju a všetci vieme ako sa vám odmení uhryzne vás. Toto je USA so svojimi vazalmi. NA oko sa tvária aký sú dohody chtiví no mam pocit že je to len podvod na získavanie času na preskupenie vojsk a na ďalší z rady útokov na domobranu. Toto je nie z hlaví Prasačenka to je z hlaví čiernej opice ktorá si hovorí USA prezident.

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.