Reklama

sobota 29. listopadu 2014

Biskup Malý, myslitel velký. Čemu dá přednost, chlebu nebo papíru?

Jiří Baťa
29. 11.  2014 Informace bez hranic
Biskup Malý, myslitel velký. Čemu dá přednost, chlebu nebo papíru?
Stojí za povšimnutí, že představitelé pravicového spektra české politické scény, tzv. havloidi, se „chytají stébla“ v podobě apelu na lidská práva. Ty často upřednostňují před jinými závažnými problémy společnosti, včetně cizích zemích, po kterých by nám to z pohledu nevměšování se do vnitřních záležitostí státu mělo či mohlo být jedno, ale jak vidno není. Prezidentovi Zemanovi vyčetli, že v Číně loboval za větší a efektivnější obchodní a ekonomickou spolupráci mezi oběma zeměmi a vůbec nekritizoval čínské představitele z nedodržování lidských práv a svobod a nezasadil se tak o propuštění politických vězňů. Na stejnou notu hrají i při výtkách a kritice M. Zemana, když on kritizuje neefektivnost sankcí proti Rusku, dává přednost (dokonce je to prý patolízalství) ekonomickým zájmům, než tvrdě kritizovat Rusko za postupu ve věci Ukrajiny. Ale zpět k lidským právům a svobodám.

Na ČT24 se v pořadu Interwiev účastnil i biskup Malý, který mj. také dost důrazně zmiňoval lidská práva a svobody v souvislosti jak jinak, než s oblíbencem Václavem Havlem. Kdyby šlo o pouhou všeobecnou připomínku existence tohoto dokumentu OSN, bylo by to v pořádku. Pan biskup však, zachovávaje tradice naší církve, že se „nevměšují“ do politiky státu, dost významně a varovně vytýká prezidentovi Zemanovi již zmíněné neakceptování lidských práv a svobod při jeho návštěvě Číny. Pan biskup Malý rovněž neopomněl zpochybnit účelovost jednání prezidenta Zemana v ekonomické oblasti a dost nevybíravě naznačil, že lidská práva a svobody mají přednost před nějakými obchodními záležitostmi.


Lidé, jako je pan biskup Malý, K. Schwarzenberg a všichni ti, kteří se tak ohánějí lidskými právy a svobodami, oni lidskými právy a svobodami překypují, jejich sociální záležitosti jsou zcela okrajové a nepodstatné a celospolečenský zájem na rozvoji a zkvalitňování ekonomiky státu a životní úrovně obyvatel jsou pro ně, z pohledu jejich postavení a zabezpečení, naprosto nepodstatné. Je nezajímá, zda stát ekonomicky prosperuje, jaké jsou společenské potřeby státu. Oni sobecky dávají přednost lidským právům před zabezpečení občanů, hlavně dětí chlebem, máslem, mlékem, masem, ale i teplem, světlem, vodou, bydlením, zdravím, vzděláním atd. atd. Oni jsou totiž natolik zabezpečeni, že je tyto skutečnosti ne snad nezajímají, ale oni je záměrně upozaďují na úkor lidských práv.


Pan biskup se totiž nechtěně prořekl, když poukázal na skutečnost, že jsme jako stát, tedy Česká republika, získali ve světě díky Havlovi velkou prestiž a uznání, když jsme upozornili a požadovali v OSN uplatňování lidských práv ve světě. No a aby to všechno nevyznělo příliš jednoduše, pan biskup upozornil na tuto jedinečnost, kterou jsme ve světě získali a kterou prý, bohužel, neodpovědným jednáním některých lidí (čímž měl v první řadě na mysli prezidenta Zemana) tuto prestiž a uznání ztrácíme. Ale pozor, tady nejde ani tak o tu ztrátu uznání jako takového, ale ztrátu posvátného odkazu ve smyslu Havlova významu ve světě navzdory tomu, že mu byla v Kongresu USA odhalena jeho jakási nepodařená busta (jeden by mohl hádat, kdo to je). Havel, pravda a láska a jiné koncepce jeho pohledu na svět, ztrácejí glanc. Navíc vypatlaní havloidi ztrácejí nervy, Schwarzenberg volá po válce s Ruskem , vadí mu několik politických vězňů v Číně nebo v Rusku, ale jak si stojí ekonomika a jak jsou na tom občané ČR je až tak moc nezajímá. Usácký velvyslanec Schapiro nás poučuje a dává nám lekce, co a jak máme dělat, jak bychom měli zatočit se Zemanem a dát tak průchod lidským právům a svobodám po „americku“, kromě jiného samozřejmě!


Nechť mi pan biskup Malý promine, ale kdyby se zabýval věcmi náboženského charakteru, udělal by lépe, než plácat takové zhovadilosti. Stejně i pan Schwarzenberg by se měl odporoučet do svých luhů a hájů v Rakousku a nerozeštvávat české občany jeho militantními, trestuhodnými požadavky na řešení ukrajinské krize. Těm ostatním bych doporučil, mají-li dobře, jak vyplývá z jejich hodnocení 25 let po listopadu 89 a vadí-li jim už jenom ty problémy s lidskými právy, tak ať se odstěhují ke svým přátelům do SSA (svobodných států amerických) a tam mohou dělat velkou politiku s lidskými právy. Náš stát potřebuje vyrábět a obchodovat, občané potřebují práci a peníze na živobytí. Neboli:


Lidská práva ano, ale napřed se musí najíst naši občané, pak bude možné zabývat se lidskými právy kdesi v cizině. Ne naopak!

5 komentářů :

 1. Mluvíte mi z duše, krásně napsáno.

  OdpovědětSmazat
 2. A ony se dodržují lidská práva v ČR, když občané jsou nezaměstnaní? Ono je důstojné být nezaměstnaný a poslouchat jaký jsem příživník, když nemohu najít práci? A ta amnestie nebyla porušením lidských práv?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ztráta prestiže? Blábol na kvadrát. Například většina těch lidí ve světě, kteří o panu letiště něco ví, má informace z jeho prvních glorifikačních týdnů. Tam nějaké myšlenky byly. Připomenu jednu mediálními politruky z televize a rozhlasu neventilovanou. Kritizoval velké množství Vietnamců u nás a řekl, že by od nás měli odejít. To měl pravdu. Kdyby si tito lidé ve světě něco o našem největším zločinci přečetli na internetu, došlo by ke ztrátě prestiže automaticky. Tedy samotným životem a dílem tohoto nelidumila.
   U nás tradičně do politiky cintají nejen umělci, tedy škodící havloidi, ale také Dukové a Malí. Mají myslím být pokornější, aby si jich slušný člověk mohl vážit. Řekl bych, že i toho Boha poškozují. Také jsem za jejich vystěhování nebo emigraci do Pindostánu (USA). Tak by se ušetřilo mnoho peněz a mohly by se nasytit sociálně potřební. Tito potřební by si mohli také jinak peníze našetřit a spokojeně tloustnout: kdyby dostali i třeba jen peníze neprávem prošustrované na církevní restituce. Jako by nestačilo obecné rozkrádání, privatizace, nebo amnestie, nebo kontrapoduktivní legislativa, nebo arbitráže, nebo americká ambasáda, nebo kolaborantská EU. Takže například mandatorní výdaje by byly podle zločince Nečase peníze projedené. Na nezaměstnaných mu vždy hned v následující větě vadilo jen to, že jsou to pro stát velké náklady. Nad jejich údělem způsobeným naším otrokářskofeudálním kapitalismem se nikdy nepozastavil. Zkurvili Zákoník práce, ve volebním programu měli uvedeno jen jednu daň pro navýšení a hned to byly tři daně, hrdelní zločince Mašíny ocenil málem medailí (to je ztráta prestiže jak Brno) a tak dále, a tak dále. Alespoň že chtěl dát práce na Temelínu RF - však proto jej CIA odstranila. Alespoň že se postavil Merkel (chtěla abychom se vzdali jaderné energie) tím, že pohrozil vypovězením Lisabonské smlouvy. A ten jeho češtin: ta jag zme...! Jen mnou krátký výčet bordelu u nás je myslím na zvracení. Slušní lidé by se konečně měli pohnout k defenestraci, věznění, revizím, vyhnání podobných příšer. Začít od počátku, protože pozitivního se nestalo skoro nic a přitom možnost a potenciál byly.
   Slunce v duši

   Smazat
 3. "Slunce v duši"- se mi moc líbí. Vždycky si vzpomenu jak v české televizi hlásil zprávy o počasí doktor Zakopčanik a vždycky skončil poklonou a tímto pozdravem. To jest v dobách, kdy lidi ještě měli ve většině v duších slunce, protože ceny byly stálé, takže každoroční zvyšování platů bylo poznat na životní úrovni, zatímco dnes zvýšení příjmů nikdy nedotáhne nárůst cen, proto se i za předpokladu mzdového a důchodového nárůstu životní úroveň snižuje. Dnes důvodně slunce v lidských duších nepřevládá, naopak je tam zatraceně temno - například já když vidím tyhle fráterníky, černoprdelníky, a podobné parazity a vyhryzy, a co toho přibylo a jak to napučelo, otevírá se mi kudla v kapse. Dnes už si lidi určitě ani neumí představit, že by ceny byly třicet let tytéž, a všechno co jsi zchrastil navíc, jsi měl navíc,a ne žes to musel ihned vyklopit za bydlení, energie a žrádlo, jako je to dnes a zase máš hovno. I ten Waldemar tak krásně zpíval.... a slunce tam pálí, a pořád je máj, a ceny jsou stálý, a lidi se maj" ... a ještě .... Znám zem plnou mlíka, a buclatejch krav, kde proud řeky stříká,na dřevěnej splav.... v tý zemi jsou lípy, a ve květech med,a u sudů pípy, a u piva led, a okurky v láku, a cestovní ruch, a hospod jak máku, a holek jak much"...
  Jo - to bejvalo, a tak jsme se měli. A furt jsme remcali kvůli komoušům, kteří ve srovnání s modrým ksindlem byli neškodní pantátové. A co to do nás vjelo, že jsme si nechali všechno a celou zem ukradnout? Musím skončit. Člověk by řval jako malej kluk, když si to všechno připomenu uprostřed týhle kapitalistický senkrůvny, páchnoucí bídou a válkou.

  OdpovědětSmazat
 4. Šrámečku, šrámečku
  ať Tě z toho nešlehne
  hrozně se divím, že mně z toho ještě neklepla Pepka
  jinak s Tebou souhlasím
  Jířa

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.